شرایط 11 پرونده پرسپولیس در فیفا، خطر عظیم بیخ گوش سرخپوشان

به گزارش دوست داشتنی ها، به گزارش خبرنگاران، حسین قدوسی در گفت و گو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس گفت: دو جلسه چند ساعته کمیته ویژه حقوقی باشگاه پرسپولیس با حضور مدیرعامل باشگاه آدینه و شنبه تشکیل شد که در جریان آن، ضمن مطالعه آرای صادره در پرونده های بین المللی، درباره تنظیم لوایح و دیگر اقدام های حقوقی تصمیم گیری شد.

شرایط 11 پرونده پرسپولیس در فیفا، خطر عظیم بیخ گوش سرخپوشان

آدینه شب کمیته ویژه رسیدگی به پرونده های حقوقی پرسپولیس با حضور آقایان؛ محمد حسن انصاریفرد، مهدی خواجوند، وکیل، باختر، امیرعلی حسینی و بنده جلسه ای تشکیل شد. این جلسه 5،6 ساعته تا ساعت 23 به طول انجامید و روز شنبه نیز جلسه دیگری با همین مختصات برگزار گردید. ضمن اینکه در هفته گذشته نیز جلساتی برگزار گردید و بخش حقوقی و بین الملل باشگاه مدام در حال آنالیز شکایات و اقدامات لازم هستند و روزهای پرکاری را پشت سر می گذارند. آقای انصاری فرد هم با توجه به اهمیت موضوع در اغلب جلسات حضور دارند و موارد به هیات مدیره نیز گزارش می نمایند.

قدوسی در ادامه گفت: در حین برگزاری جلسه آدینه شب رای شکایت آقایان برانکو ایوانکوویچ و پانادیچ که از سوی فیفا صادر و ایمیل شده بود دریافت و ترجمه و آنالیز اجمالی شد و درباره پرونده های گابریل کالدرون و فرناندو گابریل، نیلسون و ماریو بودیمیر و سرتن چوک نیز مباحثی مطرح شد و مقرر شد مکاتباتی هم با استوکس و نماینده ایشان انجام گردد.

مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس با تشریح آخرین شرایط پرونده ها گفت: محور اصلی جلسه آدینه شب آنالیز موارد قابل طرح در لایحه دفاعیه پرونده کالدرون و همکاران ایشان بود. به همین منظور جلسه ای دیگر تشکیل شده تا در نهایت لایحه باشگاه روز یکشنبه به فیفا ارسال گردد. آقای کالدرون پس از فسخ یکطرفه در اول ژانویه تا دو هفته بعد و چهار روز قبل از جابجایی با باشگاه مذاکراتی به وسیله تماس یا ارسال پیشنهادات به وسیله واتساپ به مدیر برنامه های ایرانی خود داشتند و اکنون مبالغی را مطالبه نموده اند و باشگاه نیز دفاعیات و مستندات خود را ارسال می نماید و هنوز در پرونده ایشان و دستیاران شان رایی از سوی فیفا صادر نشده و فقط شکایت وی و دو دستیارشان وصول است.

وی گفت: باشگاه با اقدام آقایان خواجه وند و حسینی در مهلت قانونی و چندروز قبل در خصوص پرونده بودیمیر توضیحات و مشروح کامل رای(گراند) را از فیفا درخواست نموده و پس از مطالعه مشروح رای برای درخواست تجدید نظرخواهی اقدام خواهد شد.

مشاور مدیرعامل و مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس اضافه نمود: در پرونده گابریل هم مقرر شد که مطالبه 23 هزار دلاری ایشان پرداخت گردد و مدیر امور بین الملل باشگاه در این باره با بازیکن برزیلی سابق سرخپوشان در ارتباط است و گابریل که علاقه مندی خود به پرسپولیس را همیشه نشان داده به آقای حسینی گفته نمی دانم وکیلم مصالحه اجرا شده در دبی با فرجه زمانی 45روزه برای پرداخت بدهی 23هزار دلاری را به فیفا ارسال نموده یا خیر اما با توجه به حکم فیفا با همین مبلغ و سود پنج درصدی من حواسم هست و دست به اقدامی نمی زنم که منجر به بروز مشکل برای باشگاه گردد و امیدوارم باشگاه نیز این بدهی را زودتر تسویه کند چرا که بنده قبلا با نادیده دریافت رای فیفا اقدام به مصالحه و دریافت قسطی مطالباتم کردم و به همین دلیل هنوز با بنده تسویه نشده است.

قدوسی درباره حکم صادره در پرونده برانکو گفت: رای صادره از سوی فیفا در ارتباط با آقایان ایوانکوویچ و ایگور پانادیچ مطالعه شد و تنظیم لایحه دفاعیه باشگاه بعد از ارسال لایحه دفاعیه پرونده آقای کالدرون در دستور کار وکلا و بخش حقوقی باشگاه قرار خواهد گرفت.آقای برانکو یک میلیون و 720 هزار یورو مطالبه کردند که فیفا با توضیحات و دفاعیه باشگاه رای یک میلیون و 55هزار یورویی صادر شده و فرصت تجدید نظر خواهی رای پس از دریافت مشروح رای همچون پرونده بودیمیر وجود دارد.

فیفا هنوز رای پرونده شکایت آقایان زلاتکو ایوانکوویچ و مارکو را صادر ننموده اما چون این پرونده ها همزمان در فیفا طرح و آنالیز شده قطعا همین روزها رای شکایت این دو مربی هم صادر و به باشگاه ابلاغ خواهد شد.

وی درباره پرونده نیلسون و چوک گفت: آقای چوک ده هزار دلار طلب دارند و با فیفا مکاتبه داشته اند و رای هم صادر شده و باید پرداخت گردد و جزییات بیشتر رای برای اگاهی طرفداران و رسانه ها متعاقبا اعلام خواهد شد. برای نیلسون هم مدتها قبل فیفا رای داده بود و چون ایشان مثل گابریل با باشگاه پس از رای فیفا مصالحه کردند مجددا برای وصول مطالبات حدود یک میلیارد تومانی خود با فیفا مکاتبه نموده اما رای هنوز صادر نشده است.

مدیر روابط عمومی باشگاه در سرانجام گفت: باشگاه یازده پرونده و شاکی در فیفا دارد که شامل شکایت برانکو و دستیارانش (پانادیچ، زلاتکو و مارکو)،کالدرون و دستیارانش(خواگین و والنسیا)،نیلسون،بودیمیر،گابریل و چوک دستیار سابق آقای برانکو است و با توجه به تعدد پرونده ها و لزوم آنالیز همه جانبه و سرعت دادن در تنظیم لوایح در موعد مقرر با تصمیم و جمع بندی آقایان انصاری فرد و خواجه وند از نظرات آقایان وکیل و باختر که تجربیاتی در حقوق بین الملل وورزش دارند در جلسات بهره خواهیم برد و آقای دکتر عبدالصمد ابراهیمی هم مشاوره هایی خواهند داد.علاوه بر این آقای خواجه وند نظرات بعضی وکلای دیگر مسلط به حقوق ورزش را دریافت و در جلسات با مدیر عامل و مشاورین حقوقی باشگاه مطرح خواهند کرد تا پس از جمع بندی نهایی لوایح تنظیم و ارسال گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 77

به "شرایط 11 پرونده پرسپولیس در فیفا، خطر عظیم بیخ گوش سرخپوشان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط 11 پرونده پرسپولیس در فیفا، خطر عظیم بیخ گوش سرخپوشان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید