واکنش ایران به انتخاب نخست وزیر جدید عراق

به گزارش دوست داشتنی ها، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از معرفی مصطفی عبداللطیف الکاظمی به عنوان نخست وزیر جدید عراق استقبال کرد.

واکنش ایران به انتخاب نخست وزیر جدید عراق

به گزارش خبرنگاران، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران همیشه از استقلال، حاکمیت ملی، یکپارچگی ارضی و ثبات سیاسی در کشور عراق حمایت نموده و اتفاق نظر تمامی جریانات سیاسی عراق به وسیله روندهای دموکراتیک را تنها جهت برای حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات می داند. از همین رو جمهوری اسلامی ایران از توافق امروز گروه های سیاسی در عراق که نتیجه آن معرفی آقای مصطفی کاظمی به عنوان نخست وزیر جدید بود، استقبال می نماید و آن را گامی صحیح در جهتی درست می داند.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه نمود: جمهوری اسلامی ایران ضمن آرزوی پیروزیت برای آقای مصطفی الکاظمی، امیدوار است ایشان در ماموریت تشکیل دولت جدید در این کشور برای تامین خواسته های مردم و مرجعیت عالی دینی در عراق و ایجاد یک عراق با ثبات و یکپارچه و برخوردار از صندلی مهم در سطوح منطقه ای و بین المللی پیروز باشد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ایران همچنین گفت: بدون تردید همسویی و همدلی همه طوایف مختلف عراقی و تمامی گروه های سیاسی و شخصیت های برجسته عراقی، از جمله جناب آقای عدنان الزرفی، در نیل به این هدف مهم و ادامه جهت تاثیر گذار بوده و هست.

موسوی گفت: جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته آمادگی کامل خود را برای همکاری با دولت عراق به منظور عبور آن کشور از مسائل و نیل به اهداف عالی مردم و مرجعیت عراق اعلام می دارد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 163

به "واکنش ایران به انتخاب نخست وزیر جدید عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ایران به انتخاب نخست وزیر جدید عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید