نو معلمان سال جاری می توانند در غرفه دانشگاه فرهنگیان در نمایشگاه دستاورد های پژوهشی و فن بازار شرکت نمایند

به گزارش دوست داشتنی ها، تهران (پانا) - نشست دوجانبه اداره کل ارتباط با جامعه و همکاری های علمی معاونت پژوهشی دانشگاه فرهنگیان با کمیته پژوهش انجمن دانش اموختگان در محل سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان برگزار گردید.

نو معلمان سال جاری می توانند در غرفه دانشگاه فرهنگیان در نمایشگاه دستاورد های پژوهشی و فن بازار شرکت نمایند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، نبوی مدیر اداره کل ارتباط با جامعه و همکاری های علمی معاونت پژوهشی دانشگاه فرهنگیان در این باره اظهار داشت: ما در معاونت پژوهش آماده ایم تا روابط دو جانبه را با انجمن گسترش دهیم زیرا معتقدیم انجمن دانش آموختگان پتانسیل بالایی برای یاری به افزایش توانمندی نو معلمان در حوزه پژوهش دارند.

زهرا رستمی ریس اداره نشریات علمی و مسئول غرفه دانشگاه فرهنگیان در نمایشگاه دستاورد های پژوهشی و فن بازار در این باره اضافه نمود: دانشگاه فرهنگیان از سال 93 به طور رسمی در نمایشگاه دستاورد های پژوهشی و فن بازار فعالیت خود را شروع کرد. در ابتدای فعالیت ما خیلی از دستاورد های پژوهشی دانشجویان با حوزه آموزش مرتبط نبود اما به جهت خلاقیت و ثبت به عنوان اختراع حائز اهمیت بود مانند ساخت پهباد و .. اما رفته رفته فناورانه های دانشجویان را جهت شرکت در نمایشگاه به سمتی سوق دادیم که جنبه آموزشی داشته باشد و با ماموریت دانشگاه در حوزه تربیت معلم هم خوانی داشته باشد به طوری از سال 96 به بعد تنها آثاری برای حضور در نمایشگاه انتخاب می شدند که رویکرد آموزش داشتند. این عظیم ترین دستاورد ما از برگزاری این نمایشگاه است.

وی ادامه داد: ما از حضور نو معلمان در فعالیت های پژوهشی استقبال می کنیم زیرا ماموریت دانشگاه یک ماموریت چهار ساله نیست.ما می توانیم تا سرانجام کار 30 ساله معلمان در کنار خروجی های دانشگاه باشیم تا بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم چون که فرزندان ما در مدارس تحت تعلیم این معلمان قرار خواهند گرفت.

وی گفت که ما تا سال 98 از حضور دانشجویان در غرفه دانشگاه استفاده کردیم اما اکنون استفاده کردن از نومعلمانی که کامل کلاس درس را تجربه نموده اند و فناوری های خود را بر اساس احتیاج عینی در کلاس درس فراوری نموده اند حائز اهمیت است.

رییس اداره نشریات علمی و مسئول غرفه دانشگاه فرهنگیان گفت: ارتباط بین دانشجویان و دانش آموختگان به وسیله این انجمن می تواند کارساز باشد زیرا هیچ چیز به اندازه تجربه زیسته نومعلم نمی تواند به دانشجو معلمان ما جهت موفقیت در کلاس درس یاری کند.

مصطفی پردلی رئیس کمیته پژوهش انجمن دانش اموختگان دانشگاه فرهنگیان نیز عنوان نمود: ما از این نگاه معاونت پژوهش به انجمن و صندلی آن خرسندیم و امیداوریم بتوانیم روابط و همکاری های مناسب را گسترس دهیم.

وی در ادامه گفت: پژوهش محوری و تفکر خلاق یاری می نماید تا آموزش ما یک سویه و ساکن نباشد تئوریات در یادگیری ها تازمانی که به پژوهش محوری و شکوفایی مهارتها تبدیل نشود به تنهایی کارایی ندارد. ما نباید تحقیق و پژوهش محوری را به تحصیلات تکمیلی محدود کنیم ما باید پرورش استعداد های فراگیران را از آموزش ابتدایی شروع کنیم و تا دانشگاه ادامه دهیم. زیرا ذهن هرچه جوان تر باشد ایده پروری گسترده تر و کارآمد تری خواهد داشت. تربیت معلمان خلاق با رویکرد پژوهش محور موضوعی که دانشگاه فرهنگیان باید به آن بسیار اهمیت دهد که تا به امروز بحمدلله چنین بوده است.

لازم به ذکر است فرصت ارسال آثار جهت شرکت در این نمایشگاه تا 30 آبان ماه 99 است و زمان برگزاری از 27 الی 30 آذر ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران خواهد بود

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 553

به "نو معلمان سال جاری می توانند در غرفه دانشگاه فرهنگیان در نمایشگاه دستاورد های پژوهشی و فن بازار شرکت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نو معلمان سال جاری می توانند در غرفه دانشگاه فرهنگیان در نمایشگاه دستاورد های پژوهشی و فن بازار شرکت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید