صعود ایران به رده بیستم جدول پارالمپیک، اعلام برنامه روز ششم

به گزارش دوست داشتنی ها، به گزارش خبرنگاران، روز پنجم از بازی های پارالمپیک 2020 توکیو برای کاروان کشورمان خوش یمن بود و ورزشکاران ایران پیروز شدند با کسب دو مدال نقره و دو مدال طلای دیگر و جمعاً با کسب 7 مدال به رده بیستم جدول رده بندی توزیع مدال صعود کنند. در حال حاضر تیم های چین، بریتانیا و روسیه در جدول توزیع مدال ها اول تا سوم هستند.

صعود ایران به رده بیستم جدول پارالمپیک، اعلام برنامه روز ششم

اما ورزشکاران ایران فردا دوشنبه بازهم در 6 رشته و در ماده های مختلف به مصاف حریفان خود خواهند رفت و امید می رود فرایند مدال آوری ایران و صعود در جدول توزیع مدال ها افزایش داشته باشد.

تیراندازی

نخستین ورزشکار ایران در رشته تیراندازی از ساعت 8:30 صبح فردا به وقت توکیو کار خود را شروع می کند. رقیه شجاعی در ماده R2 تیراندازی با حریفانش مصاف می دهد و تعیین قهرمان این ماده تا سه ساعت بعد از آن طول می کشد.

دوومیدانی

ایران تا به امروز در رشته دوومیدانی دو مدال نقره کسب کرده است. کاروان کشورمان فردا چهار ورزشکار دیگر در دوومیدانی خواهد داشت. از ساعت 9:30 امیر خسروانی در پرش طول 12 کارش را شروع می کند. الناز دارابیان در پرتاب دیسک 53، مهدی اولاد و نورمحمد آرخی هم در پرتاب وزنه 11 با حریفانشان رقابت می کنند. این بازی ها از ساعت 19:10 به وقت توکیو شروع می شود.

وزنه برداری

وزنه برداری ایران فردا در دو وزن منهای 107 و مثبت 107 کیلوگرم کننده دارد. در منهای 107 کیلوگرم، سامان رضی ساعت 11 روی تخته می رود. منصور پورمیرزایی هم در وزن دیگر از ساعت 18:30 با حریفانش روبرو می شود. پورمیرزایی در این دوره از بازی ها جانشین سیامند رحمان قهرمان دو دوره گذشته سنگین وزن پارالمپیک است.

بسکتبال با ویلچر

تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران در آخرین دیدار مرحله گروهی از ساعت 11:15 با آلمان دیدار می کند. شاگردان عباس آقاکوچکی در دیدارهای گذشته خود به آمریکا، استرالیا و انگلیس باختند و تنها برابر الجزایر پیروز شدند.

والیبال نشسته

در والیبال نشسته، تیم ملی ایران دومین دیدار خود ر با برزیل انجام می دهد. این بازی هیجان انگیز از ساعت 20:30 شروع می شود. شاگردان هادی رضایی مدعی دفاع از نام قهرمانی هستند.

تیروکمان

در ادامه رقابت های تیروکمان و در کامپوند انفرادی، فرزانه عسگری در مرحله یک هشتم نهایی با ورزشکار ایتالیایی روبرو می شود. این دیدارها از ساعت 9 شروع می شود. همچنین محمدرضا زندی هم در W1 انفرادی مردان کار خود را از ساعت 17:30 در مرحله یک هشتم شروع می کند.

مدال آوران ایران در شانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک عبارتند از:

مدال طلا:

* روح الله رستمی - پاراوزنه برداری

* وحید نوری - جودو

* محمدرضا خیرالله زاده - جودو

مدال نقره:

* امان الله پاپی - پرتاب نیزه

* امیر جعفری - پاراوزنه برداری

* علیرضا مختاری - دوومیدانی - پرتاب وزنه

* حامد صلحی پور - پاراوزنه برداری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 1014

به "صعود ایران به رده بیستم جدول پارالمپیک، اعلام برنامه روز ششم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صعود ایران به رده بیستم جدول پارالمپیک، اعلام برنامه روز ششم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید