سیلی ای که به ضرر والیبال تمام می گردد!

به گزارش دوست داشتنی ها، تصاویر منتشرشده از هفته بیست و هفتم لیگ برتر والیبال ایران، مُهر تاییدی بر یک بی اخلاقی جدید بر علیه نماینده یکی از رسانه های داخلی زد.

سیلی ای که به ضرر والیبال تمام می گردد!

بر اساس ویدئوی منتشرشده در رسانه ها، در جریان بازی تیم های والیبال شهرداری ارومیه و شهرداری ورامین، یکی از بازیکنان تیم ارومیه پس از شکست، به صورت تصویربردار یکی از شبکه های تلویزیونی سیلی می زند؛ البته این اتفاق از چشم کمیته انضباطی دور نمی ماند و بازیکن خاطی جریمه و دو جلسه محروم می گردد.

تصویربردار شبکه تلویزیونی که مورد این بی احترامی قرار گرفته است، به برنامه ای ورزشی از شبکه شما تعلق دارد.

تهیه کننده برنامه 5 +1 از شبکه استانی شما، درباره رفتار ناشایست بازیکن تیم والیبال ارومیه در قبال تصویربردار این شبکه، به خبرنگاران می گوید: متاسفانه این بازیکن در قبال رفتار ناشایست خود عذرخواهی نکرد؛ در حالی که ما به دلیل رعایت اخلاق و حفظ روحیه جوانمردی، رفتارهای ناشایست این بازیکن را در رسانه خودمان منتشر نمی کنیم؛ چراکه اگر این اتفاق بیفتد، فاجعه رخ می دهد. به جهت اینکه نمی خواهیم نگاه ها به والیبال تغییر کند و مردم همچنان به این ورزش احترام بگذارند.

علی صادقی ـ تهیه کننده برنامه 5+1 ـ در پاسخ به پرسشی درباره بروز ادامه دار چنین بی اخلاقی هایی نسبت به نمایندگان رسانه ها، اظهار کرد: اتفاقی که افتاد بسیار شرم آور بود. یک جوان 22 ساله تیم والیبال که آبروی یک شهر است، به یک فرد 60 ساله از گروهی که برای پوشش رسانه ای بازی رفته، بی احترامی فاجعه آمیزی می نماید. در اینجا شاید فدراسیون مقصر است؛ چراکه این بازیکن پیشتر هم چنین رفتارهای ناشایستی در منظر عموم نشان داده و جلوی او را نگرفته اند. متاسفانه بروز این رفتارها روزبروز هم بیشتر می گردد.

صادقی اظهار کرد: متاسفانه این رفتار ناشایست از تیمی سر زده است که به اعتقاد ما مهد والیبال است. تماشاگرانی دارد که عاشقانه والیبال را دوست دارند و اگر این تصاویر پخش گردد، والیبال ضربه خواهد خورد.

تهیه کننده 5 + 1 گفت: بعد از حاشیه اتفاق افتاده، با وجود عذرخواهی مدیرعامل و سرپرست تیم که از آنها تشکر می کنم، متاسفانه از سوی این بازیکن خاطی عذرخواهی صورت نگرفت؛ در حالی که اگر ما این تصاویر را پخش نکردیم، واقعا اخلاق رسانه را رعایت کردیم.

صادقی اظهار کرد: متاسفانه این ضعف کمیته انضباطی ماست که به این قبیل حاشیه ها رسیدگی نکرد؛ این در حالی است که در طول چند هفته آخر لیگ، هر بار نزاعی داشتیم. محروم کردن بازیکن تأثیر چندانی در قبال خطایی که انجام داده است، ندارد؛ چرا که در نهایت دو ـ سه ماه محروم می گردد و سراغ تفریح و مسافرت خود می رود و باشگاه هم مجبور است پولش را بدهد. بهترین راه برای جلوگیری از بروز چنین حاشیه هایی، جریمه نقدی است. البته این بازیکن دو جلسه محروم و 30 میلیون جریمه نقدی شد که به نظر رقم کمی است. اگر این رفتار در صحنه بین المللی رخ می داد آیا به راحتی می شد آن را جمع کرد. آن وقت این بازیکن پس از این حواشی پست می گذارد، هشتگ ارومیه! در حالی که اگر ارومیه ذره ای برای این بازیکن مهم بود، این رفتار را از خود بروز نمی داد. این اتفاق به هیچ عنوان شخصی نیست.

این تهیه کننده با بیان اینکه حراست باید مراقبت بیشتری کند تا حاشیه هایی از این دست در بازی ها رخ ندهد، گفت: حتی خود تیم ها باید این فرهنگ سازی را انجام دهند و اینگونه نباشد که هر جا تیمی باخت از خود رفتارهای ناشایستی انجام دهد. باید بر روی جنبه روانی اهالی تیم ها بیشتر کار گردد.

به گزارش خبرنگاران، برنامه 5 + 1 پنجشنبه ها ساعت 11 و 15 دقیقه از شبکه شما به روی آنتن می رود. این برنامه تخصصی در حوزه والیبال، بیش از هفت سال است که روی آنتن شبکه شما می رود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 722

به "سیلی ای که به ضرر والیبال تمام می گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیلی ای که به ضرر والیبال تمام می گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید