ساخت آباژور در کمترین زمان

به گزارش دوست داشتنی ها، به گزارش خبرنگاران به نقل از ایجیگا، برای داشتن یک آباژور زیبا کافی ست مراخل زیر را انجام دهید

ساخت آباژور در کمترین زمان

آیا عاشق آباژورهای با پایه مرمر هستید اما به نظرتان گران می رسد؟ در این مطلب می خواهیم به شما نشان دهیم که چگونه با هزینه ای بسیار اندک یکی از این آباژورها را خودتان در خانه بسازید. با چند وسیله ساده می توانید در کم تر از یک ساعت این آباژور را بسازید.

وسایل مورد نیاز:

4 قطعه مرمر به ابعاد 10 سامتی متر در 30 سانتی متر.

کیت لامپ (شامل یک پیچ، سوکت، و مهره)

استوانه مسی

چسب کاشی

تخته سه لایی مربع

ابزار:

دریل و مته

چسب نواری

1.برای بریدن تخته سه لایی 3 میلی متری و قرار دادن آن در درون پایه لامپ تا سطح رویی و زیرین پایه شکل بگیرد، ابتدا قطعات مرمر را در کنار هم قرار داده تا حالت مکعب مستطیل به خود بگیرند، سپس فضای داخلی این مکعب مستطیل را اندازه گرفته و تخته سه لایی را به همان اندازه ببرید. پس از این کار با دریل یک سوراخ 9 میلی متری در مرکز هر کدام از این تخته سه لایی ها ایجاد کنید.

نکته:اگر برای بریدن چوب اره در دسترس ندارید، از یک نجار برای این کار کمک بگیرید.

2.برای ساختن سوکت لامپ، پیچ را در درون سوراخ تخته سه لایی قرار دهید. سپس استوانه مسی را بر روی پیچ قرار دهید. مهره را از قسمت زیرین تخته سه لایی در درون پیچ قرار داده و محکم کنید.

3.برای ساختن پایه آباژور، مانند عکس بالا چسب را در حاشیه های مرمر قرار دهید. چسب به سرعت عمل می کند و پایه مستطیلی سریعا شکل می گیرد. اما برای اطمینان از صاف ماندن قطعه های مرمر در طول کار آن ها را با چسب های نواری در کنار هم محکم نگه دارید.

4.در ابتدا فقط دو قطعه مرمر را به هم بچسبانید. در این حالت یک از لبه ها چهارگوش و لبه دیگر گرد است. لبه گرد را بر روی لبه چهارگوش قرار داده و به هم بچسبانید. در این حالت لبه های پایه آباژور شما گرد و مدور خواهند شد.

5.پیش از چسباندن قطعه مرمری سوم، تخته سه لایی که از قبل آماده کرده بودید را با استفاده از چسب مانند شکل بالا بچسبانید.

6.با استفاده از دریل در قسمت پایین یکی از قطعات مرمری یک سوراخ ایجاد کنید. این جا همان جایی است که سیم از آن رد می شود. هنگام دریل کردن قطعه را در زیر آب قرار داده تا دریل خنک بماند و از ترک خوردن مرمر جلوگیری شود. هم چنین این کار از پخش شدن گرد و غبار جلوگیری می کند. هم چنین هنگام دریل کردن می توانید یک تکه چوب در زیر قطعه مرمری قرار دهید تا سوراخ ایجاد شده کاملا گرد شود و از سطح زیرین محافظت شود.

7.قطعه مرمری بعدی را بچسبانید و سیم را از درون سوراخ ایجاد شده رد کنید.

8.سیم را از درون پیچ رد کنید و از دستورالعمل روی جعبه کیت لامپ پیروی کنید. وقتی این کار تمام شد آخرین قطعه مرمری را نیز برای کامل شدن پایه آباژور بچسبانید. یک روز صبر کنید تا چسب کاملا بگیرد و پایه شما محکم شود.

در نهایت اگر دوست داشتید تخته سه لایی و استوانه مسی را رنگ کنید.

آباژور را روشن کنید و از نور آن لذت ببرید.

خطوط ساده این آباژور و سیم کشی آن بسیار زیباست.

این آباژور بسیار مناسب دفتر کار است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 491

به "ساخت آباژور در کمترین زمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت آباژور در کمترین زمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید