دولت کمک نکند، ناوگان اتوبوسرانی تهران زمین گیر می شود

به گزارش دوست داشتنی ها، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با تأکید بر ضرورت حمایت دولت از حمل و نقل عمومی گفت: برقراری سرویس حمل و نقل عمومی، وظیفه ای حاکمیتی است و این دولت ها هستند که هزینه های ناوگان حمل و نقل شهری را می پردازند و برای جابه جایی شهروندان یارانه می دهند.

دولت کمک نکند، ناوگان اتوبوسرانی تهران زمین گیر می شود

بنابر اعلام روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران؛ محمود ترفع با تشبیه منابع تأمین هزینه های ناوگان حمل و نقل عمومی به سه ضلع مثلث اضافه کرد: یک ضلع این مثلث، مدیریت شهری است که با وجود مسائل و مسائل ناشی از کاهش منابع درآمدی شهرداری تهران، به تمام تعهدات خود عمل کرده است.

وی از دولت به عنوان ضلع دوم این مثلث نام برد و بیان نمود: دولت نه تنها به تعهدات خود در زمینه تأمین 82 و نیم درصد از هزینه خرید اتوبوس نو برای ناوگان اتوبوس های فرسوده تهران عمل نکرده است، بلکه سهم یک سومی خود از هزینه تمام شده کرایه اتوبوس ها را نیز نپرداخته است.

ترفع، ضلع سوم مثلث مذکور را مردم دانست و تأکید کرد: سهم مسافران از مبلغ کرایه اتوبوس، یک سوم هزینه تمام شده است در صورتی که در حال حاضر، کمتر از 10 درصد این هزینه از مسافران دریافت می شود و مدیریت شهری نه تنها کل سهم دولت را می پردازد، بلکه بیش از 90 درصد از سهم مسافران را نیز پرداخت می کند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با تأکید بر اینکه هنگامی چرخ اتوبوس های شرکت واحد به خوبی می چرخد که چرخه منابع مورد نیاز برای نوسازی ناوگان و حرکت اتوبوس های موجود تأمین شود و هر ضلع این مثلث سهم خود را پرداخت کنند، گفت: در صورت ادامه وضع موجود، ناوگان اتوبوسرانی پایتخت بیش از این دوام نمی آورد و اگر امسال را با همه سختی ها و مسائل موجود به پایان برسانیم، سال آینده زمین گیر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 588

به "دولت کمک نکند، ناوگان اتوبوسرانی تهران زمین گیر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت کمک نکند، ناوگان اتوبوسرانی تهران زمین گیر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید