خوش خبر: اردوی تیم ملی والیبال نیمه اردیبهشت آغاز می شود

به گزارش دوست داشتنی ها، سرپرست تیم ملی والیبال گفت: اردوی تیم ملی از نیمه اردیبهشت سال آینده با دعوت 30 بازیکن در 2 گروه آغاز می شود.

خوش خبر: اردوی تیم ملی والیبال نیمه اردیبهشت آغاز می شود

به گزارش گروه ورزشی خرگزاری دانشجو، امیر خوش خبر درباره زمان آغاز تمرینات تیم ملی والیبال ایران با توجه به شرایط جدید جامعه و شیوع و گسترش بیماری کرونا، گفت: بر اساس برنامه ریزی قبلی، قرار بود 16 فروردین اردوی تیم ملی آغاز شود و 30 بازیکن که از دل لیگ انتخاب شده بودند، به اردوی نخست دعوت شوند. همچنین قرار بود لژیونر ها پس از پایان مسابقات خود، استراحت کوتاهی داشته باشند و بعد به اردو ملحق شوند.

اولویت و هدف گذاری فدراسیون والیبال، بازی های المپیک است

وی توضیح داد: اما بعد از این که بحران ویروس کرونا در جهان پیش آمد و مسائلی در برگزاری مسابقات و لیگ ها به وجود آورد، فدراسیون جهانی نیز برنامه های تدوین شده قبلی خود را لغو کرد و مجبور به برنامه ریزی جدید شد. از جمله این تغییرات، زمان برگزاری لیگ ملت های والیبال است که به بعد از بازی های المپیک موکول شد. هنوز هم درباره زمان برگزاری بازی های المپیک، احتمال تغییر وجود دارد، اما چون هنوز تصمیم جدیدی در این مورد گرفته نشده، اولویت و هدف گذاری فدراسیون والیبال، بازی های المپیک است و بر این اساس سرمربی تیم ملی برنامه جدید خود را ارائه کرده است.

سرمربی تیم ملی والیبال به برگزاری اردوی خارج از تهران تاکید دارد

سرپرست تیم ملی با بیان این که در شرایط فعلی قرار است اردوی تیم ملی نیمه اردیبهشت تشکیل شود و 30 بازیکن در 2 گروه به این اردو دعوت شوند، گفت: سرمربی تیم ملی والیبال به برگزاری اردوی خارج از تهران نیز تاکید دارد و در حال حاضر، جام واگنر را در برنامه داریم که هنوز از طرف مسئولین فدراسیون والیبال لهستان تغییری در این مسابقات داده نشده و با توجه به این که قبل از المپیک برگزار می شود، تورنمنت بسیار خوبی برای تیم ملی خواهد بود و فرصت مناسبی است که با لهستان، آرژانتین و تونس که تیم های المپیکی هستند، بازی داشته باشیم.

خوش خبر درباره احتمال تغییر زمان برگزاری جام واگنر نیز گفت: تا زمانی که فدراسیون والیبال لهستان تغییری در برگزاری این مسابقات ایجاد نکرده است، ما بر اساس برنامه پیش می رویم. اگر تغییری در زمان برگزاری جام واگنر و بازی های المپیک ایجاد شود، فدراسیون هم در برنامه های خود، تغییراتی خواهد داشت.

کولاکوویچ درخواست 2 بازی تدارکاتی دارد

وی ادامه داد: در حال حاضر، کل جهان شرایط خاصی دارد و نمی دانیم که در این شرایط می توانیم بازی تدارکاتی داشته باشیم یا نه، اما کولاکوویچ درخواست 2 بازی تدارکاتی دارد که تلاش می کنیم تا این بازی های تدارکاتی را نیز برای تیم ملی مهیا کنیم.

وی درباره برگزاری اردو تیم ملی در خارج از شهر تهران، توضیح داد: این موضوع، در زمان برگزاری اردو معین می شود و اگر شرایط تهران مناسب نباشد، اردو را در مکانی برگزار خواهیم کرد که درگیر مسائل نباشیم.

سعید معروف در آمریکا تمرینات خود را پیگیری می کند

خوش خبر درباره رصد آخرین شرایط لژیونر های والیبال ایران گفت: لژیونر های ما نیز همانند بازیکنان داخلی، درگیر مسائل و مسائل ناشی از شیوع ویروس کرونا هستند و پس از معین شدن برنامه باشگاه های خود، به کشور بازمی گردند تا پس از استراحت، در زمانی که سرمربی تیم ملی معین خواهد کرد، به اردو ملحق شوند. کولاکوویچ تا به امروز نیز این بازیکنان زیر نظر داشته و با آن ها در ارتباط بوده است و از عملکردشان در باشگاه ها نیز به خوبی آگاه است. سعید معروف کاپیتان تیم ملی هم بعد از تعطیلی لیگ چین، برای انجام کار های شخصی خود به آمریکا رفت، اما تمرینات خود را در آنجا پیگیری می کند، زیرا احتمال فراخوان از سوی باشگاه چینی برای این بازیکن وجود داشت.

خوش خبر تاکید کرد: فکر می کنم که لژیونر های ما در زمان ابتدای تشکیل اردو، شرایط بهتری نسبت به بازیکنان داخلی داشته باشند، چون لیگ برتر ایران با توجه به شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا و تصمیم درستی که برای حفظ سلامت بازیکنان گرفته شد، زودتر از سایر لیگ ها پایان یافت و با توجه به شرایط جامعه و تعطیل بودن تمامی سالن های ورزشی و مراکز بدنسازی، احتمالاً بازیکنان داخلی در این مدت از شرایط ایده آل دور خواهند شد.

غفور در حال حاضر شرایط خوبی دارد

وی درباره شرایط امیر غفور گفت: خوشبختانه باشگاه لوبه همکاری بسیار خوبی با این بازیکن داشت و اقدامات لازم برای رفع مصدومیت و به دست آوردن سلامتی او را انجام داد. غفور در حال حاضر شرایط خوبی دارد و بعد از بازگشت از ایتالیا، آخرین شرایط آمادگی او برای حضور در اردو بررسی خواهد شد و پس از تایید دکتر افروزی فیزیوتراپیست تیم ملی، به جمع ملی پوشان می پیوندد.

سرپرست تیم ملی والیبال در باره تصمیم باشگاه ها و فدراسیون مبنی بر تعطیلی لیگ ها برای سلامتی جامعه و بازیکنان گفت: شرایطی که پس از شیوع ویروس کرونا برای کشور پیش آمد، واقعا قابل پیش بینی نبود و این مشکل در هیچ آیین نامه و قانونی نیز پیش بینی نشده است. این مشکل یک بحران جهانی است و در بحران نیز باید تصمیمات خاص گرفت.

بسته شدن پرونده لیگ، حاصل یک تصمیم جمعی بود

او ادامه داد: تصمیمی که فدراسیون گرفت و لیگ را تعطیل کرد و به دنبال آن دیگر رشته ها و حتی کشور ها این تصمیم را اتخاذ کردند، نشان از اهمیت سلامت جامعه، ورزشکار، تماشاگران، مربیان و عوامل اجرایی مسابقات برای فدراسیون والیبال ایران دارد. بسته شدن پرونده لیگ، حاصل یک تصمیم جمعی بود که بر اساس دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا و در جلسه مشورتی با مدیران عامل باشگاه ها، سرمربیان و مسئولان تیم ها گرفته شد. این تصمیم بسیار درستی برای حفظ سلامت خانواده بزرگ والیبال بود و چه بسا اگر این تصمیم گرفته نمی شد، خسارت های جانی جبران ناپذیری به والیبال وارد می شد و به نظر من این تصمیم فدراسیون، بسیار سنجیده و ارزشمند است.

هدف گذاری والیبال، فعلا المپیک است

خوش خبر درباره قرارداد سرمربی تیم ملی که تا پایان بازی های المپیک است و نحوه حضور این مربی در لیگ ملت ها که قرار است بعد از المپیک برگزار شود، گفت: والیبال ایران، رویداد بسیار مهمی همانند المپیک را پیش رو دارد و بازیکنان اصلا به این موضوع فکر نمی کنند که قرارداد سرمربی تا چه زمانی است. هدف گذاری والیبال، فعلا المپیک است و فقط به آن فکر می کنیم. این که بعد از المپیک هدایت تیم ملی از سوی چه کسی انجام شود، تصمیمی است که فدراسیون باید در هیئت رئیسه خود بگیرد و فعلاً به آن فکر نمی کنیم. قرارداد کولاکوویچ تا پایان المپیک است و قطعاً کسانی که باید در این خصوص تصمیم گیری کنند، بهترین تصمیم را برای والیبال ایران خواهند گرفت.

خوش خبر ادامه داد: اگر فدراسیون تصمیم بگیرد که تا پایان مسابقات سال 2020 با کولاکوویچ همکاری داشته باشد، قطعا می توان با یک متمم این مشکل را حل کرد.

وی گفت: هرچند لیگ ملت ها امسال در سایه المپیک است، اما فدراسیون جهانی، به دلیل درآمدزایی نگاهی ویژه به این رقابت ها دارد و برگزاری قدرتمند این مسابقات، برای FIVB اهمیت بسیاری دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 101

به "خوش خبر: اردوی تیم ملی والیبال نیمه اردیبهشت آغاز می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوش خبر: اردوی تیم ملی والیبال نیمه اردیبهشت آغاز می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید