خبرنگاران ادارات خمین 50 میلیارد ریال به شهرداری بدهکار هستند

به گزارش دوست داشتنی ها، خمین - خبرنگاران - شهردار خمین از بدهکاری 50 میلیارد ریالی ادارات این شهر بابت عوارض به شهرداری اطلاع داد و گفت: این مبلغ 25 درصد مطالبات شهرداری خمین است.

خبرنگاران ادارات خمین 50 میلیارد ریال به شهرداری بدهکار هستند

ابوالفضل مرتضیان روز سه شنبه در نشست مطبوعاتی با دوست داشتنی ها خمین افزود: شهروندان خمینی پارسال پنج میلیارد و 680 میلیون ریال عوارض کسب و پیشه پرداخت کردند که این رقم 135 درصد رشد داشته است.

شهردار خمین با اشاره به رشد 37 درصدی پرداخت عوارض نوسازی در سال گذشته ادامه داد: شهروندان خمینی پارسال پنج میلیارد و 187 میلیون ریال عوارض نوسازی پرداخت کردند.

مرتضییان، عوارض پسماند را هشت میلیارد و 671 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: پرداخت این عوارض در خمین 43 درصد رشد داشته است.

وی گفت: 39 میلیارد و 117 میلیون ریال پارسال در قالب جرائم به شهرداری خمین پرداخت شد.

شهردار خمین، عوارض شهرداری را یکی از اصلی ترین و مهم ترین منابع درآمدی شهرداری دانست و گفت: پرداخت عوارض شهری باعث خدمت رسانی بهتر و بیشتر شهرداری به شهروندان می گردد.

وی ادامه داد: 173 هزار و 330 متر مربع از املاک شهر خمین پارسال تملک و تفکیک شده است و 113 هزار و 341 مترمربع از آن تفکیک اراضی است.

شهردار خمین توضیح داد: 54 هزار و 318 مترمربع از این املاک در طرح تعریض خیابان های تهران، شریعتی، خیابان احمدآباد واقع هستند که 53 هزار و 361 مترمربع از آن برای بهبود محیط بافت های قدیمی شهر تملک شده است.

مرتضیان افزود: 200 میلیارد ریال در 2 سال اخیر به منظور تملک ها توسط شهرداری خمین هزینه شده است.

وی گفت: تملک اراضی به منظور تعریض خیابان یا احداث بلوار و خیابان جدید یکی از هزینه های مهم شهرداری است که برای طرح های عمرانی و خدمات دهی به شهروندان انجام می گردد.

شهردار خمین با اشاره به تهیه 20 سند تک برگی برای املاک شهرداری در سال گذشته افزود: 56 فقره پرونده حقوقی در شهرداری خمین مطرح شد که 25 فقره پرونده مختومه شده است.

مرتضیان با اشاره به اینکه 520 میلیارد ریال از بودجه شهرداری خمین به طرح ها و فعالیت های عمرانی اختصاص داده شده گفت: تهیه نقشه هوایی شهری، طرح مطالعاتی ساماندهی ترافیک شهری، احداث ساختمان موتوری، ساماندهی آدینه بازار و رودخانه خمین از طرح های عمرانی شهرداری در امسال است.

وی یادآور شد: شهرداری ها سالانه باید 200 نوع خدمت در زمینه های ایجاد و نگهداری فضای سبز شهری، حمل و نقل عمومی، آسفالت معابر، تنظیف و تسطیح معابر و خیابان ها، جمع آوری زباله و فرهنگ سازی شهروندی به شهروندان ارائه دهند.

شهردار خمین گفت: برگزاری اولین جشنواره ملی عسل و دومین جشنواره بازی های بومی و محلی در این شهر پس از شکست کامل بیماری کرونا از اقدامات مهم مدیریت شهری در امسال است.

مرتضیان افزود: عملیات اجرایی پیست اسب سواری خمین شروع شده و سه میلیارد ریال برای احداث آن برآورد هزینه شده است.

وی با بیان اینکه 80 کارگر فصلی در خمین شناسایی شده، افزود: ساماندهی این کارگران در خانه کار گر این شهر و تهیه بانک اطلاعاتی از تخصص آنها در دستور کار اداره فرهنگی خمین است.

شهردار خمین گفت: مدیریت شهری در روزهای نخست پارسال درگیر سیل و در روزهای پایانی سال که زمان خوبی برای وصول مطالبات شهرداری بود، درگیر ویروس کرونا شد.

مرتضیان افزود: به منظور گندزدایی و ضدعفونی کردن خیابان ها و اماکن عمومی شهر 150 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده مصرف شده و هفت هزار ساعات کارگر در این اقدام مشارکت کردند.

وی، برون سپاری فعالیت های شهرداری را از اقدامات امسال مدیریت شهری خمین اعلام کرد و افزود: شهرداری خمین بخش های بازیافت، فضای سبز و خدمات شهری، آرامستان و پسماند را به بخش خصوصی واگذار نموده است.

خمین در جنوب استان مرکزی با 70 هزار نفر جمعیت شهری است.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 218

به "خبرنگاران ادارات خمین 50 میلیارد ریال به شهرداری بدهکار هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ادارات خمین 50 میلیارد ریال به شهرداری بدهکار هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید