حسن انوشه گستره زبان فارسی را به جهانیان شناساند

به گزارش دوست داشتنی ها، احمد مسجدجامعی در پیامی درگذشت حسن انوشه، نویسنده، پژوهشگر زبان و ادبیات فارسی را تسلیت گفت.

حسن انوشه گستره زبان فارسی را به جهانیان شناساند

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، در متن پیام احمدمسجدجامعی، وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو شورای شهر تهران آمده است: زنده یاد حسن انوشه با کارنامه ای گرانسنگ در حوزه زبان فارسی، ناباورانه از میان ما رفت. او ایران شناسی بود که در میدان پژوهش های فارسی بی وقفه تلاش کرد و ثمره عمر پربارش آثاری ارزشمند است که گستره زبان فارسی را به جهانیان شناساند و وجه مشترک این آثار پرداختن به تاریخ، ادبیات، زبان و فرهنگ ایران بود.

فقدان این خادم فرهنگ و زبان فارسی و محقق متواضع و فرزانه را، به خانواده محترم ایشان، عموم دوست داران زبان فارسی در گستره جهان ایرانی و ایرانیان فرهیخته تسلیت می گویم.

حسن انوشه در 19 اسفند 1323 در بابل به جهان آمد. او تحصیلاتش را در دانشگاه تهران در رشته زبان و ادبیات عرب به انجام رساند و عضو هیئت امنای بنیاد فردوسی بود. از آثار او می توان به تاریخ ایران کیمبریج: از ظهور اسلام تا آمدن دولت سلجوقیان، تاریخ ایران کیمبریج: از سلوکیان تا فروپاشی دولت ساسانیان، تاریخ ایران کیمبریج: از آمدن سلجوقیان تا فروپاشی دولت ایلخانان، ایران و تمدن ایرانی، کلمان هوار، ترجمه ایران در سپیده دم تاریخ و غیره اشاره کرد. او در روز 23 فروردین ماه 99 به دلیل بیماری سرطان درگذشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 168

به "حسن انوشه گستره زبان فارسی را به جهانیان شناساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسن انوشه گستره زبان فارسی را به جهانیان شناساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید