برق سه وزارتخانه پرمصرف در تهران قطع شد

به گزارش دوست داشتنی ها، در راستای برخورد با ادارات پرمصرف شهر تهران، امروز یکشنبه 22 خردادماه، برق 15 اداره پرمصرف مرکز شامل سه وزارتخانه و چندین سازمان ملی و استانی قطع شد.

برق سه وزارتخانه پرمصرف در تهران قطع شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، در پی هشدارهای داده شده مبنی بر لزوم خاموش کردن سامانه های سرمایشی ادارات از ساعت 13 که پیش از این اطلاع رسانی شد، با گذشت 24 ساعت از اعلام موضوع، برق 15 دستگاه اجرایی که توجهی به هشدارهای ارائه شده نکرده بودند، قطع شد.

کامبیز ناظریان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با بیان اینکه اولویت اصلی وزارت نیرو در امسال، تامین برق بخش خانگی است، گفت: پیش از این به صورت مکرر به ادارات پرمصرف کلانشهر تهران هشدار داده شده است که با کاهش حداقل 30 درصدی مصرف برق در ساعات اداری، کاهش حداقل 60 درصدی مصرف در ساعات غیر اداری و خاموش کردن سامانه های سرمایشی از ساعت 13، در کاهش بار شبکه توزیع برق و تامین برق مشترکان خانگی همکاری نمایند و در غیر این صورت با قطع برق روبرو خواهند شد.

ناظریان یادآور شد: قطع برق ادارات پرمصرف از هفته گذشته شروع شده و با افزایش دما، برخورد با پرمصرف های بخش اداری، شدیدتر خواهد شد.

وی توضیح داد: به همین دلیل، مطابق مصوبه هیئت دولت، امروز با کنترل داده های حاصل از کنتورهای هوشمند، برق 15 اداره پرمصرف در شهر تهران قطع شد.

ناظریان اضافه نمود: امروز، سه وزارتخانه و چندین سازمان ملی و استانی نیز مشمول قطع برق شدند تا مردم مطمئن باشند در راستا تامین آسایش و رفاه هموطنان، هیچگونه مدارایی با پرمصرف ها نخواهد شد و هر سازمانی که به مصوبه ابلاغی هیئت وزیران بی اعتنا باشد با قطع برق روبرو خواهد شد.

وی تاکید نمود: اسامی این ادارات به هیئت وزیران و استانداری تهران نیز اعلام خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 27 تیر 1401 بروزرسانی: 27 تیر 1401 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 1336

به "برق سه وزارتخانه پرمصرف در تهران قطع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برق سه وزارتخانه پرمصرف در تهران قطع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید