بانک مرکزی ، جزئیات اعطای کارت رفاهی

به گزارش دوست داشتنی ها، خبرنگاران - مدیراداره اعتبارات بانک مرکزی ضمن اعلام ابلاغ شیوه نامه اعطای کارت رفاهی و تامین اقتصادی زنجیره فراوری به پنج بانک عامل، جزئیات مرتبط با این طرح را تشریح کرد.

بانک مرکزی ، جزئیات اعطای کارت رفاهی

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، شهرزاد دانشمندی ضمن اشاره به ابلاغ شیوه نامه اعطای کارت رفاهی و تامین مالی زنجیره فراوری، توضیح داد: حسب مصوبات مالی دولت مقرر شده است برای هم وطنان، کارت رفاهی صادر شود و در نهایت منابع حاصل از آن صرف تأمین مالی زنجیره فراوری شود.

این مقام مسئول بانک مرکزی درخصوص سازوکار کارت رفاهی گفت: سازوکار این کارت به گونه ای است که یارانه بگیران معیشتی و عادی یا دارندگان سهام عدالت که تا به امروز سهام خود را نفروخته باشند و یا افراد عادی به وسیله سایر وثایق به تشخیص بانک عامل می توانند نسبت به دریافت این کارت اقدام نمایند. لذا متقاضیان می توانند با مراجعه به بانک های عامل، درخواست خود برای دریافت کارت رفاهی را ارائه دهند.

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی درخصوص سقف اعتباری و شرایط بازپرداخت این کارت های اعتباری اسم کرد: این کارت رفاهی با سقف حداکثر هفت میلیون تومان و با بازپرداخت حداکثر 18 ماهه در اختیار متقاضیان قرار می گیرد و متقاضیان می توانند به وسیله پایانه های فروشی که بانک های عامل آنها را مشخص می نمایند، نسبت به خرید کالا و خدمات مورد احتیاج خود مبادرت نمایند.

وی اضافه کرد: اعتبار کارت رفاهی برای خرید کالا و خدمات در فروشگاه ِها و پذیرنده کارت طرف قرارداد اعلامی به وسیله بانکهای عامل و طرف قرارداد در سامانه رفاهی ایرانیان امکان پذیر است و تراکنش های دیگر نظیر برداشت وجه و انتقال وجه از کارت مزبور مجاز نیست.

دانشمندی در ادامه درباره پذیرندگان کارت رفاهی گفت: از طرف دیگر صاحبان پایانه های فروش که اکثراً فروشگاه های زنجیره ای هستند، می توانند ضمن عقد قرارداد با بانک های عامل از اسناد تجاری مانند اوراق گام یا اوراق اعتبارات اسنادی به منظور تأمین زنجیره فراوری خود استفاده نمایند. به این واسطه، اوراق مزبور می تواند در زنجیره فراوری به گردش افتد و در نهایت به وسیله بانک عامل متناسب با اقساطی که از مردم اخذ می شود، نقد شود.

وی درباره بانک های عامل این طرح اسم کرد: در حال حاضر پنج بانک ملی ایران، ملت، صادرات ایران، تجارت و رفاه کارگران بانک های عامل این طرح محسوب می شوند. و هم اکنون بانک ملی به طور مقدماتی طرح یاد شده را شروع نموده است. البته حداکثر تا دو هفته آینده سایر بانک های عامل هم این امکان را خواهند داشت که کارت های رفاهی را در اختیار متقاضیان قرار دهند و امید است در آینده نزدیک دیگر بانک ها هم برای این طرح معرفی شوند.

به گفته مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی، این بانک در راستای حمایت از معیشت و افزایش قدرت خرید اقشار مختلف جامعه و بعلاوه بهبود فرایند تامین مالی زنجیره فراوری، نسبت به ابلاغ شیوه نامه اعطای کارت رفاهی و تامین مالی زنجیره فراوری به پنج بانک ملی ایران، ملت، صادرات ایران، تجارت و رفاه کارگران با سهمیه هر بانک حداقل دویست هزار فقره کارت و سقف فردی هر متقاضی هفتاد میلیون ریال اقدام نموده است.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 995

به "بانک مرکزی ، جزئیات اعطای کارت رفاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک مرکزی ، جزئیات اعطای کارت رفاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید