آمریکا شهروند خود را به علت خرید کلینکر سیمان از ایران 133 هزار دلار جریمه کرد

به گزارش دوست داشتنی ها، یک آمریکایی به خاطر معامله با یک شرکت ایرانی از سوی دفتر اوفک در خزانه داری آمریکا 133 هزار دلار جریمه شد.

آمریکا شهروند خود را به علت خرید کلینکر سیمان از ایران 133 هزار دلار جریمه کرد

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرنگاران به نقل از جی دی سوپرا، در آخرین اقدامات آمریکا علیه نقض تحریم های ایران، یک شهروند آمریکایی به خاطر خرید کلینکر سیمان از ایران و فروش آن به یک کشور ثالث 133 هزار دلار جریمه شده است.

اوفَک یا همان دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا اعلام نموده است که این شهروند آمریکایی در سال 2016 پول حاصل از فروش کلینکر ایرانی را در حساب شخصی خود دریافت نموده که البته این محموله به کشور ثالث صادر شده بوده است.

در بیانیه اوفک آمده این شهروند آمریکایی طی دو ماه در سال 2016 چهار بار پول دریافت نموده که مجموع آنها 133 هزار و 860 دلار بوده است. از آنجا که یکی از اعضای خانواده این شهروند آمریکایی در شرکت سیمان ایرانی کار می نموده، وی شرایط را برای تسهیل فروش کلینکر آن و دریافت پول فراهم نموده است.

وی بعلاوه در زمینه حمل و نقل و اطلاعات کشتیرانی این محموله کلینکر به شرکت خریدار آن نیز یاری نموده است.

گفته می گردد پیش از این اقدام شهروند آمریکایی که نامش در این گزارش ذکر نشده برای دریافت مجوز از اوفک اقدام نموده اما درخواست وی رد شده بود.

اوفک مدعی است که اقدامات این شهروند آمریکایی درواقع نقض آگاهانه تحریم های آمریکا علیه ایران بوده و 133 هزار دلار در حساب وی را ضبط نموده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 فروردین 1401 بروزرسانی: 29 فروردین 1401 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 1257

به "آمریکا شهروند خود را به علت خرید کلینکر سیمان از ایران 133 هزار دلار جریمه کرد" امتیاز دهید

2 کاربر به "آمریکا شهروند خود را به علت خرید کلینکر سیمان از ایران 133 هزار دلار جریمه کرد" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا شهروند خود را به علت خرید کلینکر سیمان از ایران 133 هزار دلار جریمه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید