فاز نخست پایانه مترو آزادگان افتتاح می شود

به گزارش دوست داشتنی ها، مدیرعامل شرکت مترو تهران از نهایی شدن نتیجه مناقصه پایانه آزادگان در بخش جنوبی خط 3 مترو خبر داد و گفت: ساخت فاز اول این پایانه تا سال آینده به اتمام می رسد.

فاز نخست پایانه مترو آزادگان افتتاح می شود

به گزارش گروه اجتماعی دوست داشتنی ها، علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره خبر نهایی شدن نتیجه مناقصه سرانجامه آزادگان گفت: سرانجامه آزادگان یکی از پروژه های مهم و اولویت دار برای شرکت مترو تهران است که در بخش جنوبی خط 3 قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه این سرانجامه یکی از عوامل اثر گذار در کاهش سرفاصله حرکتی قطار ها در خط 3 مترو تهران است، خاطر نشان کرد: سرانجامه آزادگان حدود 50 هکتار است و به مبلغی برابر با 100 میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز دارد.

امام با اشاره به انتخاب نهایی پیمانکار این سرانجامه بیان نمود: فرایند اجرایی شدن مناقصه سرانجامه آزادگان از مدت ها پیش آغاز شده بود و اکنون با انتخاب پیمانکار در مرحله انعقاد قرارداد است.

مدیر عامل شرکت مترو با اشاره به اینکه زمان بندی این پروژه برای یک بازه زمانی 2 ساله تعیین شده است، گفت: این پروژه در مجموع در 2 فاز طراحی شده است که فاز اول آن تا سال آینده به سرانجام می رسد.

مدیر عامل شرکت مترو تهران بیان نمود: فاز اول این پروژه شامل پارکینگ و چاله سرویس قطار ها است و به همین دلیل برای تعمیرات کوتاه مدت نیز قابل استفاده است. فاز دوم نیز شامل تعمیرگاه و تجهیزات آن است که در این صورت تعمیرات سنگین و بلند مدت نیز قابل اجرا است.

امام بیان داشت: سرانجامه ها از جمله بخش های مهم خطوط مترو هستند که عمده کاربری آن ها کمک به تنظیم سر فاصله حرکت قطارها، محلی برای پارک شبانه ناوگان، انجام بازرسی و تعمیرات احتمالی و نیز شستشوی واگن هاست؛ لذا راه اندازی سرانجامه ها در ابتدا یا انتهای خطوط از اهمیت بالایی برخوردار است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 24

به "فاز نخست پایانه مترو آزادگان افتتاح می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاز نخست پایانه مترو آزادگان افتتاح می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید