سیگنال، تپه عاشقان کیپ تاون، عکس

به گزارش دوست داشتنی ها، تپه سیگنال (Signal Hill) یا کفل شیر یک تپه برجسته و با شیبی صاف در کیپ تاون (Cape Town) کشور آفریقای جنوبی و در کنار سرشیر (Lions Head) و کوه تیبِل (Table Mountain) واقع شده است. پارک ملی تیبل ماونتین تمام جهت کیپ پوینت تا تپه سیگنال امتداد یافته به طوری که این تپه به نوعی مرز پارک را نشان می دهد.

سیگنال، تپه عاشقان کیپ تاون، عکس

تپه سیگنال یکی از معدود مکان هایی است که هنوز پوشش گیاهی مشابه شبه جزیره شال رنسترولد (Shale Renosterveld) را که در خطر انقراض واقع شده است، حفظ نموده است. رشد شهری در حال حاضر بیشتر این اکوسیستم ها را پوشش داده، اما به جز بخش کوچکی در قله شیطان، تپه سیگنال تنها نمونه زنده از این پوشش در دنیا است. در این تپه، شاهد غروب خورشیدی زیبا و دل انگیز خواهید بود.

در قرن هفدهم و هجدهم، هلندی ها سه پست نگهبانی در این منطقه داشتند که یکی در بالای کلوف نیک، یکی بالای سر شیر و آخری بر روی تپه سیگنال بود. آنها با استفاده از شلیک تیر و برافراشتن پرچم پیغام های مختلفی را به افراد بومی منتقل می کردند. این پیغام رسانی تا رودخانه شور قابل دریافت بود و به تیخِربرخ نیز (tygerberg) ارسال می شد. آنها با برافراشتن پرچم های خاصی کشاورزان را از ورود کشتی های جدید به بندر مطلع می کردند و آنها محصولات خود را برای فروش به خدمه کشتی ها به ساحل می آوردند؛ پرچم ها حتی ملیت کشتی ها را نیز برای آنها تعیین می کردند.

به علت موقعیت جغرافیایی و مکانی و ارتفاع مناسب، این تپه مکان مناسبی برای آزمایش هواپیماها و پاراگلایدرها است و موسسه نجوم و رصد آفریقای جنوبی نیز برای مشاهدات و رصدهای خود از آن استفاده می نماید.

سیگنال، تپه عاشقان

تماشای مناظر از ارتفاع 350 متری، به ویژه در شب، همراه با شامی لذیذ، سفری به یاد ماندنی برای شما رقم خواهد زد. در شب های تابستان زوج های جوان، اوقات خود را در این تپه در زیر نورهای زیبا و منظره رمانتیک تیبل ماونتین سپری می نمایند و از این رو، تپه سیگنال کمی شبیه به خیابان عشاق می گردد. با تمام زیبایی های تپه سیگنال در شب، هر چه به سرانجام شب نزدیک می شویم از امنیت این مکان کاسته می گردد، پس بهتر است به شهر برگردید و در میان مردم، از زندگی شبانه و رستوران های دوست داشتنی آن لذت ببرید.

جاذبه های اسلامی تپه سیگنال

مقبره ها یا کرامات های متعددی برای مبلغان مسلمان و رهبران مذهبی بر روی تپه سیگنال دیده می گردد. یکی چشمگیرترین این مکان های مذهبی، یک ساختمان مربعی سفید رنگ با گنبد سبز متعلق به شیخ محمدحسن غیب (شاه القدری)، یکی از پیروان شیخ یوسف است. مقبره های دیگر شامل مستطیل های برافراشته هستند که با اطلس تزئین شده اند و هنوز توسط بعضی از مسلمانان محلی بازدید می شوند.

برای دسترسی به تپه سیگنال از جاده بایتِنفراخ (Buitengracht) که در ادامه به جاده کلوف نیک تبدیل می گردد، با ماشین به بالای کوه بروید. در بالای تپه (در گوشه کلوف نیک و جاده تافِلبِرگ) به سمت راست پیچیده و وارد جاده تپه سیگنال شوید. کم کم باید خیابان های سر شیر را در سمت چپ خود ببینید که افرادی در حال پارک کردن ماشین خود و پیاده روی هستند. نقاط دیده بانی زیادی در راستا وجود دارد که البته نطقه دیده بانی اصلی در تپه سیگنال و آخر جاده و با فاصله 10 دقیقه رانندگی از سر شیر واقع شده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 599

به "سیگنال، تپه عاشقان کیپ تاون، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیگنال، تپه عاشقان کیپ تاون، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید