ساخت ایستگاه تحقیقاتی مشترک چین و روسیه در کره ماه

به گزارش دوست داشتنی ها، به گزارش ایرنا، وو یان هوآ روز شنبه در پکن در مراسم معرفی ایستگاه تحقیقاتی مشترک چین و روسیه در کره ماه اضافه کرد: دو کشور می توانند با استفاده از تجارب مشترک در این زمینه به توسعه فناوری فضایی یاری نمایند.

ساخت ایستگاه تحقیقاتی مشترک چین و روسیه در کره ماه

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

معاون رئیس اداره ملی فضایی چین گفت که چین و روسیه برای ساخت یک ایستگاه تحقیقاتی در کره ماه در کنار کشورهای دیگر با یکدیگر همکاری می نمایند.

به گزارش ایرنا، وو یان هوآ روز شنبه در پکن در مراسم معرفی ایستگاه تحقیقاتی مشترک چین و روسیه در کره ماه اضافه کرد: دو کشور می توانند با استفاده از تجارب مشترک در این زمینه به توسعه فناوری فضایی یاری نمایند.

در این مراسم، معاون مدیر کل شرکت ملی هوافضای روسیه به نمایندگی از چین و روسیه بیانیه مشترک اداره ملی فضایی چین و شرکت ملی هوافضای روسیه در خصوص ساخت مشترک ایستگاه تحقیقاتی ماه را منتشر کرد.

در این بیانیه به روشنی قید شده که ایستگاه تحقیقاتی بین المللی ماه به روی همه کشورها، سازمان ها و شرکای بین المللی باز خواهد بود.

سال گذشته میلادی نیز سازمان فضایی فدرال روسیه با انتشار بیانیه ای اعلام نموده بود تفاهم نامه ای با چین برای ساخت ایستگاهی در سطح یا مدار کره ماه امضاء نموده است.

در این بیانیه آمده بود سایر کشورها و دیگر طرف های بین المللی نیز امکان مشارکت در طرح ایستگاه علمی و بین المللی کره ماه را خواهند داشت، سازمان فضایی فدرال روسیه تاکید نموده بود که ایستگاه فضایی مشترک چین و روسیه با همکاری تنگاتنگ دو کشور احداث خواهد شد.

جزئیات بیشتری از این پروژه فاش نشده است و فقط اشاره شده دو کشور برای ایجاد واحدهای تحقیقاتی همکاری می نمایند. پیش از این نیز سازمان فضایی اروپا نسبت به همکاری با چین درباره مأموریت به ماه اظهار تمایل نموده بود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 868

به "ساخت ایستگاه تحقیقاتی مشترک چین و روسیه در کره ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت ایستگاه تحقیقاتی مشترک چین و روسیه در کره ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید