(تصاویر) خودروی آینده نگر و باشکوه جیلی

به گزارش دوست داشتنی ها، خودروسازی چینی جیلی Geely، پس از معرفی شاسی بلند پرچمدار جدید خود در نمایشگاه بین المللی خودرو شانگ های 2021، اکنون از یک مدل مفهومی آینده نگر به نام Vision Starburst رونمایی نموده است که بنا به ادعای شرکت سازنده، در طراحی آن از فلسفه طراحی Expanding Cosmos این شرکت که برای خودرو های آینده نگر در نظر گرفته شده، بهره گرفته شده است.

(تصاویر) خودروی آینده نگر و باشکوه جیلی

به گزارش خبرنگاران به نقل از وبسایت motor1، به گفته خودروسازی جیلی، این کانسپت مفهومی الهام کلی از طراحی پدیده های ستاره ای است که در آن سحابی های درخشان و عناصر باشکوه بهم می پیوندند، با هم ادغام می شوند، در هم می آمیزند و در نهایت به ستاره های جدید تبدیل می شوند. در این مفهوم، کانسپت جدید Vision Starburst همان ستاره جدیدی است که به تازگی متولد شده و درخشش خود را شروع نموده است.

به گزارش خبرنگاران، یکی از نکات قابل توجه در این کانسپت، ویژگی نوری متغییر قوس چرخ های آن است که نشان دهنده شرایط خودرو در حالت های مختلف است. به گزارش خبرنگاران، طراحان می گویند این چراغ های قوس چرخ در رنگ های مختلف روشن می شوند و بسته به شرایط جلوه های مختلفی را ایجاد می نمایند. به عنوان مثال، هنگام شارژ، قوس های چرخ در مقایسه با زمانی که وسیله نقلیه در حال حرکت یا پارک است، به رنگ دیگری تغییر می نماید. نور محیط داخلی نیز با این ویژگی مطابقت دارد و جیلی می گوید تعامل نور بین بیرون و داخل احساس سرعت و یک تجربه رانندگی جدید را برای کاربران ایجاد می نماید. از نور محیط داخل کابین نیز برای ایجاد یک تجربه بصری بی حد و حصر، با استفاده از صفحه نمایش و صفحات درب، استفاده می گردد. کنسول وسط شناور یک احساس کلی جادار ایجاد می نماید، در حالی که چهار خط نور برای نمایش تنظیمات دنده در رنگ های مختلف روشن می شوند.

بهترین نمای این ماشین باید از قسمت عقب باشد. طراحی چراغ عقب به دلیل برجسته شدن شیشه عقب با زاویه دید شدید، در مرکز قرار می گیرد. گای بورگوین، معاون معاون جیلی دیزاین شانگهای، گفت: فلسفه Expanding Cosmos به عنوان یک الهام بخش پایدار، برای طراحان ما در یافتن یک زبان طراحی جدید و جامع که طیف گسترده و متغیری از مشتریان ما را راضی می نماید، واقع شده است و ما در جستجوی این DNA در عصر جدید دیجیتال، مرز های فناوری و نوآوری را برداشته ایم.

تصاویر خودروی مفهومی جدید جیلی Vision Starburst

منبع: فرارو
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 933

به "(تصاویر) خودروی آینده نگر و باشکوه جیلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) خودروی آینده نگر و باشکوه جیلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید