بی ماسک ها جریمه شدند، 67 هزار تذکر لسانی و 42 مورد اعمال قانون تا این لحظه

به گزارش دوست داشتنی ها، فرمانده انتظامی پایتخت با بیان اینکه در 5 روز گذشته، 67 هزار تذکر لسانی به افراد داده شد تا از ماسک استفاده کنند، گفت: اعمال قانون از امروز جدی تر شده و 42 مورد نیز تا این لحظه به علت ماسک نزدن اعمال قانون شده اند.

بی ماسک ها جریمه شدند، 67 هزار تذکر لسانی و 42 مورد اعمال قانون تا این لحظه

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ، در نشست مشترک با علیرضا زالی رئیس ستادمقابله با کرونا در تهران در مراسم تجلیل از شهدای عرصه سلامت ناجا، گفت: یکی از برنامه های پلیس در هفته نیروی انتظامی هم افزایی میان مدافعان سلامت و امنیت در کشور است.

وی اضافه کرد: دو نعمت بزرگی که خدا به ما داده است سلامت و امنیت است، تا بیمار نشده و تا وقتی ناامنی را مشاهده نکنیم به خوبی، قدر آن ها را نخواهیم دانست.

رئیس پلیس پایتخت شرح داد: در ماه نخست شیوع کرونا، طومار محتکرین لوازم بهداشتی را در هم پیچیده و اجازه ندادیم اموال ضروری مردم را جمع کرده و از آن سوء استفاده کنند.

وی گفت:ما در ایام نوروز توانستیم آنچه که ستاد ملی مقابله با کرونا خواسته و مقرر کرده بود را به صورت کامل انجام دهیم که نمونه شاخص آن 13 فروردین بود که از روز قبل آن پلیس پای کار بود.

فرمانده انتظامی پایتخت با اشاره به اینکه به صورت تمام و کمال همراه بخش های سلامت هستیم، گفت: در هفته اول اجباری شدن ماسک مقرر شد صرفا تذکر دهیم؛ تمام رده های پلیس به خط شده اند؛ در 5 روز گذشته 67 هزار تذکر لسانی به مردم داده شد تا از ماسک استفاده کنند؛ به زودی تذکر ها تمام خواهد شد و اعمال قانون خواهیم کرد.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه در چند روز گذشته بیش از 10 هزار ماسک میان اقشار مختلف توزیع شده است، مطرح نمود: از 7929 واحد صنفی بازدید شده است که 275 واحد صنفی به دلیل عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی با دستور قضایی پلمب شدند، اعمال قانون از امروز جدی تر شده است و 42 مورد نیز تا این لحظه به علت ماسک نزدن اعمال قانون شده اند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه هدف هم افزایی میان بخش سلامت و امنیت کشور است، شرح داد: پلیس اماکن ما نیز به شدت فعال است و با واحد های صنفی که مقررات بهداشتی را رعایت نکنند برخورد خواهد کرد.

سردار رحیمی گفت: ما به دنبال شناسایی محل هایی هستیم که برخورد ها و شیوع کرونا از آن محل ها آغاز شد و سخت گیری ها نیز از آن محل ها آغاز خواهد شد.

این مقام ارشد پلیسی با بیان اینکه ما در حال کنترل تردد مسافران مترو هستیم و استخر ها و سالن های ورزشی را نیز تعطیل کرده ایم، اضافه کرد: اکثریت نیروی خود را به بخش هایی که شیوع کرونا بیشتر است، اختصاص خواهیم داد. ما سهم خود را برای مقابله با کرونا به صورت کامل ایفا می کنیم و معاونت عملیات پلیس پایتخت نیز پای کار است.

وی اضافه کرد: نیروی انتظامی به صورت تمام وقت در کنار بخش های بهداشتی است. با افرادی که با تذکر لسانی متذکر نمی شوند برخورد جدی تر خواهیم کرد.

رئیس پلیس پایتخت تاکید کرد: مردم تردد ها را به حداقل برسانند، زیرا امروز در کنار کرونا آلودگی هوا نیز تشدید شده است. از مردم می خواهیم صرفا برای کار های اضطراری از خانه خارج شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 505

به "بی ماسک ها جریمه شدند، 67 هزار تذکر لسانی و 42 مورد اعمال قانون تا این لحظه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی ماسک ها جریمه شدند، 67 هزار تذکر لسانی و 42 مورد اعمال قانون تا این لحظه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید