720 بیمار بستری کرونا در سیستان و بلوچستان

به گزارش دوست داشتنی ها، خبرگزاری خبرنگاران- معاون کل وزارت بهداشت از بستری 720 بیمار مبتلا به کرونا در استان سیستان و بلوچستان اطلاع داد.

720 بیمار بستری کرونا در سیستان و بلوچستان

از وبسایت سازمان بهداشت جهانی دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، دکتر ایرج حریرچی در ارتباط زنده از استان سیستان و بلوچستان با شبکه خبر گفت: پیش از این به سبب فاصله گذاری اجتماعی متناسب با اقلیم این استان هیچ گاه اندازه ابتلا در استان سیستان و بلوچستان به میانگین های کشوری نرسید و همواره کمتر از آن بود.

وی اضافه نمود: با ورود ویروس دلتا از جنوب و جنوب شرق کشور به سبب خاستگاه این ویروس و بعلاوه مسائل پیش آمده در کشور افغانستان و افزایش مهاجرت از این کشور برای نخستین بار اندازه ابتلا و بستری در این استان از میانگین کشوری پیشی گرفت.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با اقدامات مناسب سه دانشگاه علوم پزشکی فعال در استان سیستان و بلوچستان حدود 20 درصد از تخت های بیمارستان استان به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

دکتر حریرچی افزود: از آن جا که اندازه ابتلا به کرونا در استان سیستان و بلوچستان کم بود ایمنی اکتسابی در این استان کمتر بوده و با توجه به سرعت شیوع ویروس دلتا در مقایسه با انواع قبلی الان بعضی از شهر های استان همانند زاهدان، زابل، خاش و ایرانشهر قرمز شده اند.

وی اضافه نمود: از افراد بانفوذ محلی، فرهنگی و مذهبی درخواست می کنیم تا مردم را به رعایت شیوه نامه های بهداشتی به منظور کاهش ابتلا و بستری تشویق نمایند چرا که رعایت شیوه نامه های بهداشتی در این استان کمتر از سایر نقاط کشور است.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اقدامات مناسب دانشگاه های علوم پزشکی استان سیستان و بلوچستان گفت: با دستور وزیر بهداشت و نظر مساعد معاونت درمان این وزارتخانه تمام درخواست های این استان به سرعت و حتی در روز های تعطیل هم تامین خواهد شد و دکتر شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی این موضوع را تایید نموده است.

حریرچی با قدردانی از علمای اهل سنت و شیعه در تشویق مردم به رعایت شیوه نامه های بهداشتی اضافه نمود: خوشبختانه اندازه مرگ و میر در مقایسه با اندازه ابتلا و بستری در این استان هنوز کمتر از میانگین کشوری است.

واکسیناسیون تنها راه مقابله با کرونا

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: واکسیناسیون و فاصله گذاری اجتماعی تنها راه مقابله با ویروس کروناست.

وی از مردم کشور به ویژه استان سیستان و بلوچستان و دیگر استان های جنوبی خواست با رعایت فاصله گذاری های اجتماعی تا زمان تزریق واکسن از ابتلا به این بیماری پیشگیری نمایند.

حریرچی افزود: تا به امروز دو واکسن ایرانی مجوز مصرف اضطراری دریافت نموده اند و در هفته های آینده تعداد دیگری از واکسن های فراوری داخل هم با کسب مجوز به فراوری انبوه (ماهانه تا 10 میلیون دز) در کشور دست خواهیم یافت.

وی با اشاره به تحریم های ظالمانه و بعضی انحصار طلبی ها در واردات واکسن های خارجی به کشور گفت: واکسن های خارجی موجود در کشور محدود است، اما به زودی با استفاده از واکسن های داخلی و فراوری انبوه سرعت واکسیناسیون در کشور افزایش می یابد.

دکتر حریرچی اضافه نمود: گروه هدف قطعا تا خاتمه سال در کشور واکسینه می شوند، اما برای واکسیناسیون تمام شهروندان به بیش از صد و چند ده میلیون واکسن احتیاج است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 969

به "720 بیمار بستری کرونا در سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "720 بیمار بستری کرونا در سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید