یک نوجوان انگلیسی پیروز شد یک تبر عصر برنز را کشف کند

به گزارش دوست داشتنی ها، ایسنا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده، یک نوجوان انگلیسی پیروز شد یک تبر عصر برنز را کشف کند.

یک نوجوان انگلیسی پیروز شد یک تبر عصر برنز را کشف کند

میلی هاردویک، نوجوان 13 ساله انگلیسی پیروز شد با استفاده از یک دستگاه فلزیاب یک تبر 3000 ساله را در شرق انگلستان کشف کند.

این نوجوان انگلیسی می گوید یک روز به همراه خانواده اش ساعت ها با دستگاه فلزیاب در یک محوطه به جست وجو پرداخت اما هیچ کدام پیروز به کشف اثری نشدند. اما چند ساعت بعد وقتی این نوجوان بار دیگر جست وجو را در نقطه ای دیگر از سر می گیرد، متوجه وجود مجموعه ای از آثار در زیر زمین می شود.

او با کمک پدرش نقطه مورد نظر را حفاری و شیئی را خارج کرد که شبیه بخشی از یک تبر بود.

با ادامه حفاری در این نقطه آنها به مجموعه ای از آثار تاریخی از جمله چند تبر و تیغه شمشیر که از برنز ساخته شده اند، دست یافتند. اکتشاف میلی ماه گذشته از طریق ریسرچر، مجله مختص اکتشافات به کمک فلزیاب گزارش شد.

به گفته کارشناسان، این مجموعه آثار که شمارشان به 200 عدد می رسد به عصر برنز تعلق دارند. میلی و اعضای خانواده اش 65 اثر کشف کردند اما با ادامه کاوش باستان شناسان در همان نقطه مجموعه ای دیگر از آثار تاریخی مشابه کشف شد.

عصر برنز در بریتانیا در فاصله بین 2300 پیش از میلاد تا 800 پیش از میلاد را در برمی گیرد. برای درک بهتر قدمت این آثار میتوان استون هنج را مثال زد که حوالی 3000 سال پیش از میلاد ساخته شد. اوایل دوران عصر برنز بود که نخستین سلاح ها و جواهرات فلزی وارد بریتانیا شدند و مردم نیز به همراه این اشیا دفن میشدند.

منبع: همگردی
انتشار: 8 تیر 1401 بروزرسانی: 8 تیر 1401 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 1320

به "یک نوجوان انگلیسی پیروز شد یک تبر عصر برنز را کشف کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک نوجوان انگلیسی پیروز شد یک تبر عصر برنز را کشف کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید