کارمند بیمارستان عمدا اکسیژن را خاموش کرد، 3 بیمار کرونا جان باختند

به گزارش دوست داشتنی ها، ایران نوشت: اواخر مهر سال جاری نماینده حقوقی یکی از بیمارستان های تهران به دادسرا رفت و از یکی از پرسنل بیمارستان شکایت کرد.

کارمند بیمارستان عمدا اکسیژن را خاموش کرد، 3 بیمار کرونا جان باختند

او گفت: حسن، یکی از کارمندان بخش طبی بیمارستان و مسئول تنظیم فشار دستگاه اکسیژن است. به نظر می رسد او با خاموش کردن عمدی یکی از دستگاه های اکسیژن، باعث کم شدن اکسیژن در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان شده و این کار او مرگ سه بیمار کرونایی بستری را رقم زده است. تا جایی که ما تحقیق و آنالیز نموده ایم او با یکی از همکارانش درگیر شده و سپس اقدام به این کار نموده است.

با شکایت نماینده حقوقی بیمارستان، تحقیقات به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران شروع شد. در آنالیز های اولیه کارآگاهان دریافتند حسن رفتار خوبی با همکارانش در بیمارستان نداشته و بار ها پرسنل بیمارستان این موضوع را گزارش نموده بودند. از سویی مرد 31 ساله با یکی از همکارانش اختلاف شدیدی دارد. اختلافی که حتی چند روز قبل از این ماجرا باعث درگیری بین حسن و امیر شده بود. در این درگیری دو انگشت حسن شکست و به وسایل اتاق محل درگیری نیز خسارت هایی وارد آمده بود که با وساطت همکاران درگیری انتها یافت.

علت درگیری

آنطور که همکاران این مرد گفتند حسن به خاطر اینکه از دو سال قبل که مشغول به کار شده ارتقا و مزایایی نگرفته، اما امیر با وجود اینکه به تازگی استخدام شده بود موقعیت کاری بهتری نسبت به او داشته همین موضوع باعث کینه و اختلاف بین آن ها شده بود. آنالیز های اولیه و اظهارات کارمندان و کادر درمانی بیمارستان این احتمال را مطرح می کرد که حسن به عمد و برای درست کردن پاپوش برای همکارش اقدام به خاموش کردن دستگاه اکسیژن نموده باشد. حسن حتی شب حادثه از دستگاه اکسیژن تصویربرداری می نماید تا مدرکی داشته باشد که نشان دهد دستگاه درشیفت کاری او مسئله ای نداشته است. همین تصویربرداری نیز یکی از مواردی بود که باعث شد تیم تحقیق به وی مشکوک شوند.

کمبود اکسیژن

در شب حادثه طبق اظهارات کادر درمان، حال بیماران بستری در بخش بد شده و آن ها مجبور شدند از دستگاه های اکسیژن یدکی که داخل اتاق بود برای بیماران استفاده نمایند، اما اکسیژن کافی نبوده و بیماران جان باختند.

با اطلاعاتی که به دست آمد به دستور بازپرس ساسان غلامی، این مرد روز 5 آبان بازداشت شد. او در تحقیقات گفت: کاردان الکترونیک هستم و ازدواج نموده ام. درگیری و دعوا و اختلاف با امیر را قبول دارم، اما اینکه تعمدی دستگاه اکسیژن را خاموش نموده باشم صحت ندارد. ما در بیمارستان دو دستگاه اکسیژن داریم که یکی از آن ها یدکی است و در موارد خاص و ضروری از آن استفاده می کنیم. چون آن شب شرایط خاصی نبود، دستگاه دوم را خاموش کردم و تعمدی در کار نبود. من آن شب کارم را به درستی انجام دادم.

او ادامه داد: کار من تنظیم فشار دستگاه های اکسیژن بیماران بخش مراقبت های ویژه است. عدد نرمال این دستگاه ها 4 است و اگر عدد بالاتر یا پایین تر رود باید بلافاصله این عدد را به عدد نرمال برسانیم. در 24 ساعتی که در بیمارستان بودم مرتب دستگاه را چک می کردم و آن شب چند باری افت فشار داشتیم، اما دستگاه را تنظیم کردم و مشکل خاصی نبود. آن شب از بخش ویژه بیمارستان که کرونایی ها بستری هستند گفتند که دستگاه آلارم می دهد. همه چیز را چک کردم و حتی به بخش رفتم، ولی هیچ مسئله ای نبود.

تشکیل تیم کارشناسی

بازپرس جنایی پس از اظهارات این فرد دستور تحقیقات و تشکیل تیم کارشناسی برای آنالیز این موضوع که علت مرگ 3 بیمار کرونایی به خاطر افت فشار و اختلال در دستگاه اکسیژن بوده یا به علت بیماری جان باخته اند را صادر کرد. این درحالی است که خانواده سه بیمار فوت شده شکایت خود را اعلام نموده و خواهان شناسایی مقصر یا مقصران این حادثه هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 520

به "کارمند بیمارستان عمدا اکسیژن را خاموش کرد، 3 بیمار کرونا جان باختند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارمند بیمارستان عمدا اکسیژن را خاموش کرد، 3 بیمار کرونا جان باختند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید