چرا سهمیه بنزین اسفند رانندگان وانت کم شد؟

به گزارش دوست داشتنی ها، به گزارش خبرنگاران، چند روز پس از واریز سهمیه بنزین اسفند خودروها و شروع طرح بنزین برای همه در کیش، رانندگان وانت بارها گفتند سهمیه بنزین این ماه شان 10 لیتر کم تر از ماه پیش واریز شده است.

چرا سهمیه بنزین اسفند رانندگان وانت کم شد؟

مسعود رضایی، مدیر سامانه هوشمند سوخت امروز درباره کاهش سهمیه بنزین وانت بارها شرح داد: سهمیه ناوگان عمومی در حوزه وانت بارها، تاکسی ها و سایر خودروهایی که خدمات عمومی ارائه می دهند بر اساس مقدار عملکردشان اختصاص می یابد.

او بعلاوه اظهار کرد: دو میلیون وانت بار، خدمات عمومی ارائه نمی دهند و مصرف شخصی دارند. این خودروها، نباید سوخت مازاد دریافت نمایند.

این در حالی است که رانندگان در گلایه هاشان نگفته بودند که سهمیه بر اساس پیمایش ماهانه به آنان تعلق گرفته و تنها معتقدند هر ماه بدون هیچ شرحی، 10 لیتر از سهمیه شان کم می گردد.

داود محمدی، رییس اتحادیه صنف حمل ونقل بار و کالای شهری، وانت بار و پیک موتوری به خبرنگاران هشدار داده بود که بنا بر جلساتی که داشتند قرار است سهمیه بنزین وانت بارها هر ماه کم گردد.

رانندگان وانت بارها می گویند این سهمیه به سختی تا اواسط ماه کفاف می دهد و پس از آن مجبورند آزاد سوخت گیری نمایند که اصلا به صرفه نیست. رییس اتحادیه صنف حمل ونقل بار و کالای شهری، وانت بار و پیک موتوری هم هشدار داده بود: 30 تا 40 درصد از رانندگان ما از این صنف رفته اند و با شرایط تخصیص سهمیه بنزین این فرایند هم ادامه دار است.

دولت در آن جلسات پیشنهاد می داد رانندگان وانت، خودروهای خود را دوگانه سوز نمایند تا سهمیه بنزین کمتری مصرف نمایند.

مدیر سامانه هوشمند سوخت، سال پیش زمانی که استارت کاهش سهمیه بنزین رانندگان زده شده بود می گفت:سهمیه بندی برای وانت های پرمصرف و کم مصرف به ترتیب 250 و 150 لیتر بنزین است. اگر وانت باری به ارائه خدمات عمومی بپردازد، چنانچه پرمصرف باشد تا 600 لیتر می تواند دریافت کند و اگر کم مصرف باشد تا 400 لیتر بنزین دریافت می نماید.

مدیر سامانه هوشمند سوخت گیری، ادعا می نماید سهمیه بنا بر پیمایش رانندگان تقسیم شده است. اما رانندگان وانت می گویند هیچ سامانه ای برای ثبت پیمایش به آنان معرفی نشده است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 6 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1401 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 1266

به "چرا سهمیه بنزین اسفند رانندگان وانت کم شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا سهمیه بنزین اسفند رانندگان وانت کم شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید