تور فرانسه: پاریس، شهری که 7 برابر جمعیتش، جهانگرد دارد!

به گزارش دوست داشتنی ها، شهر پاریس در طول سال، میزبان گردشگرانی است که تعداد آن ها به بیش از 7 برابر جمعیت اش می رسد.

تور فرانسه: پاریس، شهری که 7 برابر جمعیتش، جهانگرد دارد!

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

جمعیت شهر پاریس با احتساب گردشگرانی که در طول سال به آن سفر می نمایند با افزایش 704 درصدی همراه می گردد.

گردشگران در تابستان که فصل اوج گردشگری در کشورهای مختلف است، به سمت منطقه ها مورد نظر خود سفر می نمایند، اما معروف ترین مقاصد گردشگری در طول سال هرکدام پذیرای چه تعداد گردشگر هستند؟

با مقایسه جمعیت شهرهای مهم گردشگری دنیا و شمار گردشگرانی که هر سال به این مقاصد سفر می نمایند، می توان دریافت جمعیت این شهرها در طول سال چقدر افزایش می یابد.

پاریس در میان شهرهای مختلف دنیا پذیرای بیشترین گردشگر است و سالانه 18 میلیون گردشگر را میزبانی می نماید، این در حالی است که جمعیت ساکنین اصلی مرکز فرانسه تنها 2/2 میلیون نفر است و بنابراین تعداد گردشگر ها 704 درصد (بیش از 7 برابر) بیشتر از جمعیت آن است.

پس از پاریس، شهر کوالالامپور مرکز مالزی قرار گرفته است که سالانه پذیرای گردشگرانی است که 595 درصد بیشتز از جمعیت خودش هستند؛ پس از آن دبی با 459 درصد، میلان با 459 و بارسلونا با 411 درصد افزایش جمعیت بر اثر هجوم سالانه گردشگران رو به رو هستند.

اما شهر بانکوک در تایلند با جمعیت 8/3 میلیون نفر، سالانه پذیرای 21/5 میلیون گردشگر بین المللی است تا پربازدیدترین شهر دنیا نام گیرد. لندن نیز با جمعیت 8/7 میلیون نفری سالانه از 19/9 میلیون گردشگر میزبانی می نماید. پس از بانکوک و لندن، پاریس (2/2 میلیون جمعیت) با 18 میلیون گردشگر، دبی (2/7 میلیون جمعیت) با 15/3 میلیون گردشگرو نیویورک (8/5 میلیون جمعیت) با 12/8 میلیون گردشگر، پربازدیدترین شهرهای دنیا هستند.

افزایش بیش از حد شمار گردشگران در مقایسه با جمعیت بومی، در بعضی شهرها مسائل فراوانی ایجاد نموده که از آن جمله می توان به ونیز و بارسلون اشاره نمود که موجی از ناراحتی را در میان ساکنین آنها به علت هجوم گردشگران ایجاد نموده و مقامات شهری را با اتخاذ تصمیماتی در جهت کنترل گردشگری سوق داده است.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اسفند 1400 بروزرسانی: 15 اسفند 1400 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 1222

به "تور فرانسه: پاریس، شهری که 7 برابر جمعیتش، جهانگرد دارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور فرانسه: پاریس، شهری که 7 برابر جمعیتش، جهانگرد دارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید