وزیر خارجه آمریکا: علیه مقامات چین محدودیتهای روادیدی وضع کردیم

به گزارش دوست داشتنی ها، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز آدینه اظهار داشت که وزارتخانه تحت فرمان وی در خصوص شماری از مقامات چین و افرادی که برای ارعاب منتقدان به اعمال خشونت یا تهدید به آن، افشای اطلاعات شخصی یا سایر ترفندهای قهری متوسل می شوند، محدودیت های روادیدی وضع نموده است.

وزیر خارجه آمریکا: علیه مقامات چین محدودیتهای روادیدی وضع کردیم

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

پمپئو در بیانیه مکتوبی که به همین منظور منتشر شد، بدون ذکر نام افرادی که مشمول این محدودیت شده اند، سازمان کار جبهه متحد وابسته به حزب کمونیست چین را به انجام اعمال قهری و زورگویانه علیه افرادی متهم کرد که با سیاستهای پکن مخالفت می نمایند.

پمپئو همچنین مدعی شد: جبهه متحد بارها شخصیتهای علمی دانشگاه ها، اعضای کسب و کارها، گروههای فعال جامعه مدنی، و جوامع یهودی چین از جمله اعضای جوامع اقلیت مذهبی و قومی را که علیه موارد نقض فاحش حقوق بشر در سین کیانگ، تبت و هر کجای از خاک چین صحبت می نمایند، مرعوب و تهدید نموده است.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه ادعاهای خود اضافه نمود که این محدودیت مقرر در صدور ویزا شامل افرادی می گردد که در اعمال یا تهدید به خشونت فیزیکی، سرقت و افشای اطلاعات شخصی، جاسوسی، خرابکاری، یا مداخله بدخواهانه در امور سیاسی داخلی، آزادی علمی، حریم شخصی و یا فعالیت تجاری دست داشته است.

این مقام آمریکایی همچنین چین را متهم کرد که در ایالات متحده و هر جای دیگر از دنیا می کوشد افراد را چه به وسیله همکاری و چه با اعمال زور به حمایت از روایتهای استبدادی و اولویتهای سیاستگذاری پکن وادار سازد و از دولت چین خواست تا به استفاده از ارعاب و ترفندهای قهری برای سرکوب آزادی بیان خاتمه دهد!

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 593

به "وزیر خارجه آمریکا: علیه مقامات چین محدودیتهای روادیدی وضع کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه آمریکا: علیه مقامات چین محدودیتهای روادیدی وضع کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید