وراث برای معین تکلیف سهام عدالت اقدام نمایند

به گزارش دوست داشتنی ها، به گزارش خبرنگاران، محمدجواد فرهانیان، مدیر برنامه ریزی و توسعه سپرده گذاری مرکزی اوراق بهاداردر رابطه با سهام عدالت وراث ،گفت: شرایط کرونا و لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی سبب شده این شرکت کل فرآیند انتقال سهام به وراث را به شکل مکانیزه انجام می دهد.

وراث برای معین تکلیف سهام عدالت اقدام نمایند

فرهانیان گفت: آنالیز ها نشان می دهد در 15 سال گذشته بیش از سه میلیون نفر از سهامداران عدالت فوت شده اند که وراث باید برای مشخص تکلیف سهام عدالت آنها اقدام نمایند.

وی افزود: ابتدا وراث قانونی می توانند برای اطلاع از شرایط سهام عدالت متوفیان به نشانی اینترنتی samanese.ir مراجعه و با ورود اطلاعات هویتی متوفی از مشمول بودن وی کسب اطلاع نموده و صورت شرایط دارایی سهام عدالت مربوط را مشاهده نمایند.

وی گفت: پس از انجام انحصار وراثت، ورثه باید در سامانه سجام ثبت نام نمایند و یکی از ورثه با مراجعه به سایت شرکت سپرده گذاری مرکزی، قسمت میز خدمت الکترونیک را انتخاب نموده و اطلاعات مربوط به انحصار ورثه را بارگذاری می نماید، در نهایت شرکت سپرده گذاری اقدام های لازم برای انتقال سهام عدالت به وراث را انجام می دهد.

فرهانیان شرح داد: زیرساخت های الکترونیکی تخصیص سهام عدالت متوفیان به وراث در شرکت سپرده گذاری مرکزی آماده شده و منتظر تایید نهایی قوه قضاییه است و چنانچه قوه قضاییه تایید کند، کلیه فرایند انتقال قهری به شیوه مکانیزه انجام می گردد. به عبارت دیگر چنانچه قوه قضاییه تایید کند، این سهام به شکل اتوماتیک به ورثه قانونی متوفی منتقل خواهد شد.

مدیر برنامه ریزی و توسعه سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار گفت: انتقال قهری مجموعه ای از اقدام های اجرایی و فرآیند هایی است که موجب می گردد دارایی اوراق بهادار متوفی از کد سهام داری وی خارج و به تملک وراث قانونی درآید.

وی گفت: برای فرایند انتقال قهری آماده کردن گواهی فوت شخص متوفی، گواهی انحصار وراثت، گواهی نامه واریز مالیاتی، شناسنامه و کارت ملی شخص متوفی و تمامی وراث ضروری است.

اردیبهشت ماه سال جاری معاون سازمان خصوصی سازی اعلام نموده بود که تا یک ماه آینده فرآیند مشخص تکلیف سهامداران در سامانه سهام عدالت انجام می گردد و بعد از ارسال اسامی سهامداران عدالت به شرکت سپرده گذاری، وراث می توانند با گواهی فوت و وکالت، کار های قانونی انتقال سهام را انجام دهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 680

به "وراث برای معین تکلیف سهام عدالت اقدام نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وراث برای معین تکلیف سهام عدالت اقدام نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید