واکنش رئیس شورای شهر مشهد به نامه مربوط به تخلفات در منطقه ثامن

به گزارش دوست داشتنی ها، خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه نکته ای که در نامه سازمان بازآفرینی وجود دارد، این است که 20 سال سابقه فعالیت در این حوزه و حتی مدیران خود را زیر سوال بردند، گفت: این نامه موارد حقوقی قابل خدشه ای دارد که به زودی ما پاسخ آن را به وسیله مدیریت شهری به شخص آقای وزیر خواهیم داد.

واکنش رئیس شورای شهر مشهد به نامه مربوط به تخلفات در منطقه ثامن

محمدرضا حیدری امروز در یکصدوهفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد که در تالار شهر برگزار گردید، در جمع خبرنگاران در مورد نامه سازمان بازآفرینی شهری به شهردار مشهد در رابطه با تخلفات منطقه ثامن اعلام کرد: سازمان بازآفرینی از زیر بار مسئولیت و جوابگو بودن شانه خالی می نماید؛ در صورتی که مسئولیت متوجه این سازمان است. این سازمان وارد مباحث شکلی و حقوقی شده که ما پاسخ شان را داریم و به زودی پاسخ سازمان بازآفرینی را با ادله کاملا حقوقی و مستدل خواهیم داد. خیلی از مواردی که این سازمان عنوان نموده، فاقد مبانی حقوقی است.

وی با تاکید بر متن صورت جلسه ها و تفاهم ها اعلام کرد: نکته ای که در نامه سازمان بازآفرینی وجود دارد، این است که 20 سال سابقه فعالیت در این حوزه و حتی مدیران خود را زیر سوال برده است. پای صورت جلسه ها امضای مدیران 20 سال گذشته سازمان بازآفرینی است. نمی توان گفت تا به امروز هرچه که به تصویب رسیده، خلاف بوده است اما این نامه موارد حقوقی قابل خدشه ای دارد که به زودی ما پاسخ آن را به وسیله مدیریت شهری به شخص آقای وزیر خواهیم داد.

حیدری در مورد طرح تفصیلی بافت پیرامونی حرم مطهر اظهار کرد: تهیه طرح های تفصیلی و طرح های موضعی باید فرایند خود را طی کند. مشاور این طرح هنوز طرح خود را آماده و اعلام ننموده است. حرف ما این است که مشاور ذی صلاحی که فرآیندهای قانونی برای انتخاب او طی شده، باید طرح را در اختیار شهرداری قرار بدهد.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: طبق قانون، شورا موظف است طرح را مورد تایید قرار دهد تا به کمیسیون ماده پنج برود. براساس قانون باید درون استان در مورد طرح تصمیم گیری گردد. در مصوبه قبلی ما در مورد بافت پیرامونی حرم مطهر، رویکرد و موضع شورا را اعلام کردیم. مشاور طرح رویکرد و موضع شورا را در طرح خود لحاظ می نماید. دانشگاه تهران هنوز در حال آنالیز و مطالعه طرح تفصیلی بافت پیرامونی حرم مطهر است.

وی تاکید نمود: طرح تفصیلی بخش مرکزی شهر مشهد در حال آنالیز در کمیسیون است. پیش بینی ما این است که هر ماه یک طرح تفصیلی مناطق شهری به صحن علنی شورا بیاید. آنالیز این طرح ها در کارگروه در حال اجرا است که بعد از آن به کمیسیون تلفیق و بعد از آن طرح ها به صحن علنی می آید. ما پیگیری می کنیم که هر ماه یک طرح تفصیلی مناطق شهری به شورا بیاید. اگر این اتفاق رخ بدهد، تا انتها سال طرح های تفصیلی مناطق شهری به تصویب شورا خواهد رسید.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در مورد محدودیت های کرونایی در شهر اعلام کرد: در مورد محدودیت های کرونایی در شهر تنها تاکید ما بر این است که مردم رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را انجام دهند.

حیدری اضافه نمود: تصمیم ایجاد محدودیت در اختیار ستاد ملی کرونا و ستاد کرونای استان است. هر زمان که ستاد کرونای استان تصمیمی برای ایجاد محدودیت در خدمات شهری بگیرد، قطعا همان طور که در موج اول شیوع ویروس کرونا در بخش های مختلف خدمات شهری محدودیت ایجاد کردیم، محدودیت را اعمال می کنیم.

وی توضیح داد: قطعا اگر موضوع تردد با حمل ونقل عمومی به عنوان تهدید یا آسیب زا باشد، پیرو نظر ستاد کرونای استان تعطیلی اتوبوس و مترو را انجام خواهیم داد. زمانی که به ما اعلام نمایند، ما در مورد شکل و شیوه آن در شورا نظر خواهیم داد.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در موج اول شیوع ویروس کرونا، فعالیت ناوگان اتوبوس رانی و مترو را به کلی تعطیل کردیم. بعد از بهتر شدن اوضاع به مرور محدودیت ها برداشته شد. براساس گزارشات رسیده از حمل ونقل عمومی به جز بعضی از خطوط و در بعضی از ساعات، در بیشتر ناوگان شرایط مناسب بوده و شلوغ نیست. مردم از ناوگان حمل ونقل عمومی کم تر استفاده می نمایند. چنانچه ستاد کرونای استان به این نتیجه برسد که حمل ونقل عمومی آسیب زاست، محدودیت ها را اعمال می کنیم. سلامتی مردم اولویت ماست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 467

به "واکنش رئیس شورای شهر مشهد به نامه مربوط به تخلفات در منطقه ثامن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش رئیس شورای شهر مشهد به نامه مربوط به تخلفات در منطقه ثامن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید