نیروهای آمریکایی در حال خروج از عراق

به گزارش دوست داشتنی ها، منبع نظامی عالی رتبه عراقی فاش کرد که آمریکا تصمیم دارد پایگاه های خود در کرکوک و القیاره واقع در شمال عراق را تخلیه کند.

نیروهای آمریکایی در حال خروج از عراق

یک منبع نظامی عالی رتبه عراقی امروز شنبه گفت که آمریکا تصمیم دارد پس از تخلیه اردوگاه القائم واقع در منطقه مرزی سوریه، اردوگاه های کرکوک و القیاره را نیز تخلیه کند.

روزنامه لبنانی الأخبار به نقل از این منبع نوشت که دومین خروج آمریکا شامل دو اردوگاه K1 در استان کرکوک و القیاره در استان نینوا خواهد بود.

این منبع عراقی تخلیه این دو اردوگاه را گامی مثبت در جهت اجرای مصوبه مجلس در تاریخ 5 ژانویه گذشته مبنی بر اخراج نیروهای بیگانه از کشور توصیف کرد.

این منبع همچنین گفت که ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا، طرف عراقی را در جریان تصمیم خود برای تخلیه پایگاه ها و تأسیساتی که اکنون در اختیار دارد، قرار داده است.

الأخبار همچنین به نقل از برخی منابع امنیتی دیگر نوشت که خروج نیروها یا اقدام کنونی آمریکا در راستای بازاستقرار بسیار محدود نیروها صورت می گیرد؛ واشنگتن به دنبال خروج آبرومندانه است و به همین دلیل آمریکایی ها و اروپایی ها برخی اقدامات خود اعم از تعلیق آموزش نیروهای نظامی عراق و خروج از این کشور را با ترس از شیوع کرونا توجیه می کنند.،فارس

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 114

به "نیروهای آمریکایی در حال خروج از عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروهای آمریکایی در حال خروج از عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید