نشست بررسی سانحه هواپیمای اوکراینی با حضور 8 کشور و ایکائو

به گزارش دوست داشتنی ها، تهران (پانا)-جلسه ویدئو کنفرانس گروه بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری با نمایندگان کشورهای مرتبط با سانحه برگزار شد.

نشست بررسی سانحه هواپیمای اوکراینی با حضور 8 کشور و ایکائو

به گزارش سازمان هواپیمایی کشوری، پیرو بررسی و اقدامات انجام یافته در خصوص سانحه سقوط پرواز PS752 شرکت هواپیمایی اکراین در نزدیکی فرودگاه امام خمینی(ره) در دی ماه سال 1398، عصر روز دوشنبه یکم دی ماه جلسه ویدئو کنفرانس بین گروه بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری و کنندگان کشورهای مرتبط با این سانحه برگزار شد.

در این جلسه که با حضور کشورهای آمریکا به عنوان طراح و سازنده هواپیما، اکراین به عنوان کشور محل ثبت و بهره برداری هواپیما، فرانسه به عنوان کشوری که در بررسی سانحه مساعدت های فنی ارائه داده بود و همچنین کارشناسانی از کشورهای کانادا، سوئد، انگلستان و آلمان به عنوان کشورهایی که برخی اتباع آنها در این سانحه جان باخته اند و باید از فرایند تحقیقات مطلع باشند به همراه کنندگان سازمان جهانی هواپیمایی کشوری (ایکائو) و مسئول بررسی سانحه، مدیرکل دفتر بررسی سوانح و حوادث هوایی و کارشناسان مربوطه در سازمان هواپیمایی کشوری تشکیل شد، مسئول بررسی سانحه ضمن بیان کلیات پیش نویس گزارش نهایی بررسی سانحه به سوالات کنندگان کشورها پاسخ داد.

مطابق استانداردهای ایکائو، پیش نویس گزارش بررسی سانحه برای کشورهایی که در تحقیقات مشارکت داشته اند ارسال خواهد شد تا آنها ضمن مرور گزارش، نقطه نظرات خود را درباره بخش هایی از آن که به مشارکت آنها و اطلاعات ارائه شده از طرف آنها ارتباط دارد اعلام کنند.

گیرندگان گزارش به مدت دو ماه فرصت خواهند داشت تا نظرات خود را به سازمان هواپیمایی کشوری ایران ارائه دهند و پس از آن گزارش نهایی منتشر و در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

هدف این گزارش، پیشگیری از وقوع رخدادهای مشابه از طریق شناسایی زمینه های خطر و ارائه پیشنهادات جهت ارتقا ایمنی در تمام جهان می باشد.

همچنین با توجه به پیش بینی گروه بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری، ترجمه لاتین گزارش طی هفته آینده جهت اعلام نظر به کشورهای ذی ربط ارسال می شود.

لازم به ذکر است از نقطه نظر فنی، تا به امروز همکاری خوبی بین تمامی کشورها صورت پذیرفته و گروه ایرانی بررسی سانحه، شفافیت کامل و منطبق با استانداردهای ایکائو را در تعامل با کشورهای دیگر به کار گرفته است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 652

به "نشست بررسی سانحه هواپیمای اوکراینی با حضور 8 کشور و ایکائو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست بررسی سانحه هواپیمای اوکراینی با حضور 8 کشور و ایکائو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید