نبی: سعی می کنیم برای مدیران باشگاه ها دوره آموزشی برگزار کنیم، اسدی: ایرانی ها 50 پرونده در فیفا دارند

به گزارش دوست داشتنی ها، دبیرکل فدراسیون فوتبال تاکید نمود که این فدراسیون کوشش خواهد نمود برای مدیران ارشد و میانی باشگاه ها دوره های آموزش مدیریت برگزار کند.

نبی: سعی می کنیم برای مدیران باشگاه ها دوره آموزشی برگزار کنیم، اسدی: ایرانی ها 50 پرونده در فیفا دارند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، سومین نشست آنالیز بدهی و پرونده های بین المللی باشگاه ها امروز (چهارشنبه) با حضور دبیرکل فدراسیون فوتبال و نمایندگان باشگاه های مدعو برگزار گردید.

این نشست با حضور مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون، محمود شیعی، عضو هیئت رئیسه، مسئولان کمیته های مربوطه در فدراسیون فوتبال و همچنین فاضل بختیاری، مدیرعامل باشگاه استقلال خوزستان، رضا فتاحی، سرپرست تیم سپاهان و حلاجی مدیر امور حقوقی این باشگاه، عارف نیا، مسئول امور حقوقی باشگاه فولاد خوزستان و نظری، مسئول حقوقی باشگاه صنعت نفت آبادان برگزار گردید. میان اعضای حاضر در جلسه موضوعات مرتبط با نحوه انعقاد قرارداد، جذب بازیکن، دریافت پرونده مجوز حرفه ای و همچنین توصیه های فیفا در مورد شرایط ویژه حاصل از شیوع بیماری کرونا مورد بحث و گفتگو نهاده شد.

مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال در ابتدای این نشست با قدردانی از مشارکت باشگاه ها در این جلسات گفت: فدراسیون خانه باشگاه هاست و بسیار ضرورت دارد که در مورد موضوعات و موارد مختلف نشست های مشترک و گفتگو داشته باشیم. ضروری است مسئولان باشگاه ها از آخرین مقررات و قوانین همچنین تحولات باخبر باشند و در جلسات مشترک در این خصوص گفت وگو کنیم. به همین منظور فدراسیون فوتبال استمرار و برگزاری مداوم اینگونه نشست ها را مورد توجه دارد. همچنین نتایج و جمع بندی حاصل از این جلسات تدوین و به کلیه باشگاه ها ابلاغ خواهد شد. از جمله مسائل مهم این است که باشگاه ها در انعقاد قراردادها دقت نظر داشته باشند و نباید با تنظیم غیر اصولی قرارداد یا قید کردن بعضی شروط و آپشن های عجیب تعهدات مضاعفی برای خودشان ایجاد نمایند.

وی اضافه نمود: باشگاه ها می توانند به میزان کارکرد مربی یا بازیکن در قرارداد توجه داشته باشند و به طور مثال شاهد امضای قراردادی نباشیم که با کمترین بازدهی و بهره آسیب و خسارت جدی به یک باشگاه وارد می نماید و باشگاه ها معمولاً با بدهی انباشته روبرو شده و این بدهی انباشته تبدیل به زیان انباشته می شوند که به ورشکستگی می انجامد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: از باشگاه ها می خواهیم به موضوع تعهدات مالی و مسائل حقوقی مرتبط با فعالیت های خودشان توجه جدی داشته باشند. به طور مثال در مباحث مالیاتی، سال مالی، کشف قیمت و موارد دیگر به شکل دقیق عمل نمایند. فراموش نکنیم که باشگاه های ما به عنوان شرکت های تجاری باید در این موضوعات دقیق باشند و فرآیند خصوصی سازی به وسیله تجاری سازی باشگاه ها و رعایت اینگونه موضوعات به نتیجه خواهد رسید. باشگاه های ما برندهای معتبر و بزرگی هستند که باید به شرکت های سهامی عام تبدیل شوند و برمبنای معین کردن دارایی و شفافیت مالی به تراز مثبت رسیده و فعالیت نمایند. همانطور که این موضوعات در باشگاه های حرفه ای دنیا هم به شکل دقیق دنبال می گردد.

نبی به اهمیت برگزاری دوره های آموزشی در مورد روش باشگاهداری اشاره نموده و گفت: کوشش می کنیم دوره هایی در سطوح مدیران عالی همچنین مدیران میانی باشگاه ها برگزار کنیم که نکات و مسائل مهم و کلیدی در این دوره ها تدریس گردد. در انتها دوره شاهد برگزاری آزمون و ارائه مدرک مربوطه خواهیم بود، چرا که مسئله آموزش دقیق در ساختارسازی مدیریت ورزش بسیار مهم و کلیدی است و می تواند منجر به کاهش بسیاری از این مسائل موجود گردد. ما از اینگونه فعالیت های آموزشی در داخل باشگاه ها هم حمایت می کنیم.

در ادامه محمود شیعی، عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال نیز بر ضرورت آسیب شناسی مسائل باشگاه ها گفتگو و تجارب مشترک به منظور کاهش موارد و موضوعات مرتبط تاکید نمود و از کوشش هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال جهت شکل گیری کمیته مشورتی به منظور پیشگیری از ایجاد مسائل و مسائل جدید برای باشگاهها اطلاع داد.

جمشید نورشرق، رئیس کمیته شرایط بازیکنان با تشریح آخرین شرایط بدهی و پرونده های باشگاه ها گفت: باید بگوییم خوشبختانه شرایط تعداد زیادی از باشگاه ها چندان نگران نماینده نیست و تنها برای بعضی باشگاه ها شرایط ویژه ای وجود دارد. با این وجود ادامه تعامل و همکاری دو جانبه این امکان را می دهد که شرایط را کنترل کنیم. درخواست ما این است همانطور که باشگاه ها در جابجایی به تقویت فنی خودشان فکر می نمایند و به دنبال جذب بازیکن و مربی هستند، به فکر ایفای تعهدات معوق خود نیز باشند.

حمیرا اسدی، مدیر دپارتمان بین الملل فدراسیون فوتبال در این جلسه با ارائه آماری از پرونده های شکایات مطرح شده در فیفا گفت: متاسفانه شاهد هستیم در حال حاضر 50 پرونده از باشگاه های ایرانی در فیفا مطرح است که این آمار به هیچ وجه خوب نیست. باید در انعقاد قرارداد بازیکنان و مربیان به موضوعات لازم توجه گردد تا شاهد کاهش این پرونده ها باشیم. همچنین توصیه ما این است که باشگاه ها اجازه ندهند زمان رسیدگی به این پرونده ها طولانی گردد، چرا که این مسئله جرایم و مجازات هایی را به همراه خواهد داشت و مسائل و هزینه های بیشتری برای باشگاه های ما ایجاد می نماید. بر اساس آنالیز و نظرخواهی که صورت داده ایم، نبود ثبات مدیریتی، ثبات مالی و عدم توجه به استانداردسازی قراردادها همچنین مسائل ناشی از تحریم ها و موانع موجود در انتقال مبالغ ازجمله موضوعات و مسائلی است که باعث افزایش تعداد پرونده ها شده و باید به حل این موضوعات توجه گردد.

در ادامه این نشست پریا شهریاری، معاون دبیرکل به تشریح بخش هایی از توصیه های فیفا به فدراسیون ها و باشگاه ها در مورد شرایط ویژه حاصل از شیوع بیماری کرونا پرداخت. در این بخش توضیحاتی در مورد نحوه تعامل باشگاه ها با بازیکنان و مربیان و همچنین زمان بندی جابجایی ارائه شد. مقرر شد اطلاعات تدوین شده در این بخش نیز به کلیه باشگاه های لیگ برتر و لیگ دسته اول ابلاغ گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 215

به "نبی: سعی می کنیم برای مدیران باشگاه ها دوره آموزشی برگزار کنیم، اسدی: ایرانی ها 50 پرونده در فیفا دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نبی: سعی می کنیم برای مدیران باشگاه ها دوره آموزشی برگزار کنیم، اسدی: ایرانی ها 50 پرونده در فیفا دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید