نام نویسی انتخابات 1400 موبایلی است

به گزارش دوست داشتنی ها، مدیرکل انتخابات وزارت کشور گفت: ثبت نام اولیه انتخابات 1400 به وسیله اپلیکیشن انجام می گردد و داوطلب برای نهایی شدن ثبت نام باید در وزارت کشور، فرمانداری ها و بخشداری ها حضور یابد.

نام نویسی انتخابات 1400 موبایلی است

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، چهارمین نشست ستاد هماهنگی انتخابات 1400 با حضور جمال عرف رییس ستاد انتخابات کشور، حسین ذوالفقاری رییس ستاد امنیت انتخابات و سید اسماعیل موسوی مدیرکل انتخابات وزارت کشور و سایر اعضا در محل وزارت کشور با دستورکار نحوه انجام فرایندهای انتخابات الکترونیک از مرحله ثبت نام تا شمارش آراء و مسائل اقتصادی و امنیتی انتخابات برگزار گردید.

در این نشست موسوی مدیرکل انتخابات وزارت کشور اضافه نمود: با توجه به در پیش بودن بیماری کرونا در کشور، پیش فرض ستاد انتخابات کشور بر برگزاری انتخابات 1400 در شرایط کرونایی است و برای همین در نشست امروز چگونگی برگزاری انتخابات از مسائل سیاسی، امنیتی و اقتصادی مورد بحث و آنالیز مفصل نهاده شد.

مدیرکل انتخابات وزارت کشور اظهار داشت: یکی از اقدامات مهمی که ستاد انتخابات وزارت کشور انجام داده؛ مطالعه کشورهایی است که در شرایط کرونایی، انتخابات ملی و محلی برگزار نموده اند. طبق مطالعات و تحقیقات انجام گرفته طی بازه یک ساله اخیر 19 کشور در جهان در شرایط کرونا انتخابات برگزار کردند.

موسوی گفت: نحوه ثبت نام، آموزش عوامل اجرایی، مکان شعبه، عوامل شعب، تبلیغات و روز رای گیری در هر کدام از این کشورها مورد مداقه جدی کارشناسی نهاده شده است.

وی اظهار داشت: برآیند تصمیم گیری و استفاده از تجربیات موجود این است که مرحله اولیه ثبت نام در انتخابات در 1400 به وسیله اپلیکیشن صورت گیرد و فرد بعد از طی مرحله اولیه ثبت نام برای نهایی شدن ثبت نامش در وزارت کشور، فرمانداری ها و بخشداری ها حضور یابد.

موسوی به مساله مهم امر آموزش مجریان برگزاری انتخابات اشاره نمود و یادآور شد: در این مرحله سه سطح مشخص شده است. سطح اول معاونان سیاسی استانداری ها، مدیران انتخابات و فناوری و فرمانداران که برای این بخش آموزش حضوری است.

مدیرکل انتخابات وزارت کشور گفت: در سطح دوم آموزش به صورت ویدیو کنفرانسی است و مشمولان این بخش، اعضای ستاد استان ها، معاونین فرمانداری ها و بخشداران و کارشناسان هستند.

موسوی درباره سطح سوم آموزش که اتفاقا جمعیت زیادی را شامل می گردد، اضافه نمود: این سطح شامل تمامی عوامل هیات های اجرایی، نمایندگان فرمانداران و اعضای شعبه است که برای این بخش کوشش بر این است که از ظرفیت های برنامه شاد وزارت آموزش و پرورش استفاده گردد.

وی در خصوص مکان های شعبه یادآور شد: وزارت کشور پنج شاخص در این خصوص نظیر در دسترس بودن، دارای پوشش تلفن همراه، برخورداری از امنیت مناسب، فضای باز و دارای تهویه در نظر گرفته است.

دبیر ستاد انتخابات کشور به فراخوان مهم کمیته اطلاع رسانی ستاد کشور در بهره گیری از نظرات و دیدگاه های نخبگان دانشگاهی اشاره نمود و گفت: نخبگان علمی، دانشگاهی و اجرایی کشور استقبال بسیار خوبی از فراخوان انتخاباتی وزارت کشور با موضوع پیشنهاداتی نظیر ضرورت رای گیری الکترونیکی، افزایش ساعات رای گیری، افزایش تعداد شعبه ها، رای گیری پیش هنگام، تامین واکسن کرونا داشته اند که پیشنهادات واصله در دفتر انتخابات وزارت کشور آنالیز شده اند و در جریان فرایند اجرای انتخابات در چارچوب قانون از آنها استفاده خواهیم کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 725

به "نام نویسی انتخابات 1400 موبایلی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نام نویسی انتخابات 1400 موبایلی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید