معلمان طرح مهرآفرین چطور شامل رتبه بندی می شوند؟

به گزارش دوست داشتنی ها، تا به امروز بالغ بر 840 هزار فرهنگی، اطلاعات خود را در سامانه رتبه بندی معلمان ثبت نموده اند.

معلمان طرح مهرآفرین چطور شامل رتبه بندی می شوند؟

به گزارش تسنیم، سامانه رتبه بندی معلمان به آدرس rtb.medu.ir فعال است و معلمان باید اطلاعات خود را در سامانه رتبه بندی به آدرس rtb.medu.ir بارگذاری نمایند.

فرصت بارگذاری مدارک تا 25 شهریور بود؛ طبق اعلام کارگروه رتبه بندی معلمان به علت آنکه ممکن است بعضی افراد در این مرحله به دلایل مختلف امکان ثبت و تکمیل اطلاعات را نداشته باشند، مقرر شد برای افراد جامانده از بازه زمانی اول، فوتی های شاغل و بازنشسته از تاریخ 31 شهریور 1400 به بعد، نیرو های جدیدالاستخدام از تاریخ 31 شهریور 1400 به بعد و افراد مشمول تبصره 4 ماده 3 آئین نامه (مهرآفرین و ...) از تاریخ 25 مهر تا 13 آبان 1401 دسترسی به سامانه رتبه بندی جهت ثبت و تکمیل اطلاعات فراهم گردد.

830 هزار معلم در کشور شرایط شرکت در نظام رتبه بندی را دارند. تمام معلمان که در حکم پرسنلی آن ها از کلمات معادل معلم، آموزگار، دبیر، هنرآموز، مربی امور تربیتی و... استفاده شده، امکان ورود به سامانه و تکمیل فرم ها را دارند.

آزمون معلمان مهرآفرین 22 مهر

طبق گفته یوسف نوری؛ وزیر آموزش و پرورش در جمع فرهنگیان شهرستان شادگان تا به امروز بالغ بر 840 هزار فرهنگی در سامانه رتبه بندی اطلاعات خود را ثبت نموده اند. او درباره به شرایط معلمان طرح مهرآفرین گفت: 461 هزار معلم طرح مهرآفرین در کشور با سپری کردن فرآیند آزمون، رتبه بندی خواهند شد، آزمون نیرو های مهرآفرین 22 مهرماه برگزار خواهد شد و روند رتبه بندی این همکاران وارد مرحله پایانی خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش پبش از این درباره زمان صدور احکام رتبه بندی معلمان گفته بود: احتمالاً تعدادی از احکام را در مهرماه صادر کنیم اگر سرعت کار همکاران در بارگذاری مدارک بالا برود ما هم در ستاد سرعت کار را بالاتر می بریم.

شرایط بهره مندی بازنشسته ها از رتبه بندی

بعلاوه طبق بخشنامه ابلاغی وزارت آموزش و پرورش، افرادی که از تاریخ 31 شهریور 1400 (اجرای قانون رتبه بندی) به افتخار بازنشستگی نائل شده اند از مزایای رتبه بندی متناسب با رتبه اکتسابی برخوردار می شوند و احکام بازنشستگی آن ها برابر مقررات اصلاح خواهد شد.

به منظور بهره گیری از توانمندی ها و تجارب همکاران و بهره مندی کامل از مزایای رتبه بندی در حقوق بازنشستگی، استمرار خدمت کارکنان صرفاً در واحد های آموزشی و در پست های آموزشی حسب تشخیص و موافقت در کمیته راهبری توسعه مدیریت استان و با در نظر گرفتن شاخص ها و ضوابط متعددی از جمله احتیاج و ضرورت استان، کارایی، عملکرد و توانایی فرد، عدم وجود مازاد نیرو در رشته شغل موردنظر و... بلامانع است.

منبع: فرارو
انتشار: 7 مهر 1401 بروزرسانی: 7 مهر 1401 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 1387

به "معلمان طرح مهرآفرین چطور شامل رتبه بندی می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معلمان طرح مهرآفرین چطور شامل رتبه بندی می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید