مرتضی طلایی: اصلاح طلبان از حضور قالیباف در انتخابات ترسیده اند

به گزارش دوست داشتنی ها، خبرنگاران : مرتضی طلایی گفت: موقعیت سیاسی آقای قالیباف از هر زمانی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری بهتر است و او اگر بخواهد در انتخابات حاضر گردد، از سِمت رئیس مجلس و نه شهردار تهران می آید.

مرتضی طلایی: اصلاح طلبان از حضور قالیباف در انتخابات ترسیده اند

از پروفایل ما kalarena دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از نامه نیوز، شرایط انتخاباتی اصولگرایان هنوز چندان روشن نیست؛ از یک سو هنوز سازوکار انتخاباتی مشخصی برای فعالیت های انتخاباتی شکل نگرفته است و از سوی دیگر معلوم نیست که در نهایت چه نامزدهایی در انتخابات نامزد می شوند و چه فردی به عنوان نامزد نهایی اصولگرایان معرفی می گردد.

مرتضی طلایی، فعال سیاسی اصولگرا درباره آنچه در جبهه اصولگرایی می گذرد گفت: اصولگرایان تجربه شورای ائتلاف را دارند و می توانند آن را به روز رسانی نمایند و با تشکیلاتی منسجم به فعالیتی انتخاباتی بپردازند که همین هم خواهد شد. تشکیلات جمنا که در انتخابات سال96 ایفای نقش کرد برای آن بود که اصولگرایان دور هم جمع شوند و به انسجام برسند اما اکنون باتوجه به تجربه شورای ائتلاف که در انتخابات مجلس در اسفند98 باعث ارائه لیست واحد شد، انسجام درونی میان اصولگرایان وجود دارد و نیازی نیست یک تشکیلات جدید شکل بگیرد.

او درباره برآورد هایی که بر نامزدی قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده انجام می گردد، توضیح داد: موقعیت سیاسی آقای قالیباف از هر زمانی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری بهتر است و او اگر بخواهد در انتخابات حاضر گردد، از سِمت رئیس مجلس و نه شهردار تهران می آید اما اینکه واقعا بخواهد نامزد گردد یا نه بستگی به نظر خودشان دارد که هنوز موضعی رسمی درباره این موضوع نگرفته است.

او اضافه نمود: یکی از دلایل تخریب آقای قالیباف بحث های انتخاباتی است. اصلاح طلبان و نزدیکان دولت از احتمال حضور آقای قالیباف در انتخابات ترسیده اند به همین دلیل از حالا موتورهای تخریب خود را به کار انداخته اند تا چهره او را نزد مردم مخدوش نمایند اما مردم همه چیز را کنار هم می گذارند و قضاوت دقیقی دارند.

طلایی درخصوص اعلام نامزدی عزت الله ضرغامی که به تازگی رسانه ای شده است هم گفت: به نظر من ورود آقای ضرغامی به انتخابات ریاست جمهوری خوب است و هیچ ایرادی ندارد اما احتمالا آقای ضرغامی هم می داند که تا کجا باید پیش برود و حتما سعی می نمایند که با مجموعه اصولگرایان هماهنگ باشد.

او همچنین درباره احتمال نامزدی سید ابراهیم رئیسی در انتخابات1400 هم گفت: ممکن است آقای رئیسی نامزد انتخابات گردد که البته او نیز مانند دیگر شخصیت ها برای تصمیم هایی که می گیرد با بزرگان نظام مشورت می نماید مانند دیگر عزیزانی مانند آقای دهقان و آقای رستم قاسمی که آنها هم اگر بخواهند در انتخابات نامزد شوند حتما با بزرگان نظام به شور می پردازند. آقای رئیسی هم همین کار را خواهد نمود و اگر در مشورت هایی که انجام داد به این نتیجه رسید که بیاید، می آید.

او در پاسخ به این پرسش که آیا این موضوع که اصولگرایان خود را از پیش برنده انتخابات می دانند پس به وزن کشی سیاسی خواهند پرداخت را قبول دارید یا نه، اظهار کرد: من چنین تصوری ندارم که اصولگرایان خود را از پیش برنده می دانند. اتفاقا ما باور داریم که رقیب یعنی اصلاح طلبان به هیچ وجه نمی خواهند قدرت را رها نمایند و همه کوشش شان را برای پیروزی در انتخابات به کار می گیرند. اصلاح طلبان هر اقدامی که به نفع خودشان باشد را انجام می دهند و خیلی به فکر منافع ملی نیستند؛ چنانکه دیدیم در انتخابات مجلس در سال98 چون می دانستند اقبالی میان مردم ندارند، به راحتی کنار نشستند و صرفا تماشاگر انتخابات بودند و هیچ کوشش برای رونق انتخابات نکردند. اکنون هم منفعت شان اقتضاء می نماید که قدرت را از دست ندهند و همه کوشش شان را تحقق این مهم می نماید. آنهایی که می خواهند به نیروهای انقلاب آسیب بزنند و شرایط انتخاباتی را برای آنها سخت نمایند با عنوان کردن چنین بحث هایی که اصولگرایان خود را از پیش برنده می دانند، چهره ای خودشیفته از اصولگرایان ترسیم می نمایند؛ درصورتی که اصلا چنین نیست. اصولگرایان باور دارند که اصلا نباید تأثیر اصلاح طلبان در انتخابات را نادیده گرفت و همه نیروهای انقلاب باید بکوشند تا مردم را متقاعد نمایند که برای تغییر وضع موجود افرادی که باور به ارزش های انقلاب دارند، می توانند مفید واقع شوند.

او در انتها گفت: واقعیت این است که اصولگرایان معمولا بر اساس احساس تکلیف وارد عرصه می شوند و قدرت را برای قدرت نمی خواهند که این ویژگی وجه تمایز آنها با دیگر نیروهای سیاسی است. در حقیقت اصولگرایان تکلیف مدارانه به کنش سیاسی می پردازند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 490

به "مرتضی طلایی: اصلاح طلبان از حضور قالیباف در انتخابات ترسیده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرتضی طلایی: اصلاح طلبان از حضور قالیباف در انتخابات ترسیده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید