ماجرای خودکشی دانش آموز اهوازی به دلیل چالش مومو از شایعه تا واقعیت

به گزارش دوست داشتنی ها، برخی کاربران شبکه های اجتماعی در استان خوزستان از قربانی شدن یک کودک 11 ساله کلاس پنجمی اهوازی به علت چالش مومو خبر دادند. جانشین فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان اهواز گفت: تا به امروز شکایتی در مورد فوت به علت چالش مومو به ما واصل نشده است. وی اضافه نمود: حتی هیچ تماسی هم با مرکز فوریت های پلیسی 110 برای اعلام گزارش در این زمینه نداشته ایم.

ماجرای خودکشی دانش آموز اهوازی به دلیل چالش مومو از شایعه تا واقعیت

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران و به نقل از خبرگزاری حادثه 24 - برخی کاربران شبکه های اجتماعی در استان خوزستان از قربانی شدن یک کودک 11 ساله کلاس پنجمی اهوازی به علت چالش مومو خبر دادند. جانشین فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان اهواز گفت: تا به امروز شکایتی در مورد فوت به علت چالش مومو به ما واصل نشده است. وی افزود: حتی هیچ تماسی هم با مرکز فوریت های پلیسی 110 برای اعلام گزارش در این زمینه نداشته ایم.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان اهواز گفت: تا به امروز شکایتی در مورد فوت به علت چالش مومو به ما واصل نشده است.

سرهنگ کیومرث کشوری در واکنش به انتشار خبر فوت یک کودک اهوازی به علت چالش مومو اظهار کرد: تا به امروز هیچ شکایتی به فرماندهی انتظامی اهواز و یا پلیس فتا مبنی بر قربانی دریافت چالش مومو در سطح شهرستان اهواز واصل نشده است.

وی افزود: حتی هیچ تماسی هم با مرکز فوریت های پلیسی 110 برای اعلام گزارش در این زمینه نداشته ایم. اطلاع و پیگیری بعد از وقوع جرم در صورتی امکان پذیر است که خبر آن از سوی مردم به مرکز فوریت های پلیسی اطلاع داده شود و یا شکایتی ثبت شود که مأموران برای پیگیری به این دو مورد استناد می کنند ولی برای این خبر تا به امروز نه شکایتی واصل شده و نه تماسی داشته ایم.

برخی کاربران شبکه های اجتماعی در استان خوزستان از قربانی شدن یک کودک 11 ساله کلاس پنجمی اهوازی به علت چالش مومو خبر دادند.

این احتمال وجود دارد که خانواده قربانی هنوز شکایتی تقدیم مراجع انتظامی نکرده باشند ولی نیروی انتظامی توصیه کرده خانواده ها در صورت روبرو با چنین موردی حتماً به پلیس فتا اطلاع دهند تا نسبت به شناسایی افراد مزاحم اقدام فوری صورت گیرد.

در روزهای اخیر پیامی به نام چالش مومو در شبکه های اجتماعی خصوصاً واتساپ منتشر شده که حسب اطلاع پلیس فتا اغلب در استان های جنوبی شاهد این چالش هستیم؛ ضمن اینکه کاربران دانش آموز نیز این پیام های حاوی تصاویر مومو را دریافت کردند.

همچنین طی پیگیری های پلیس فتا تعیین شده که برای برخی از کاربران واتس اپ از حساب های کاربری با شماره ایرانی و خارجی پیام هایی به زبان فارسی ارسال و از آن ها برای شرکت در چالش دعوت شده است.

مومو با استفاده از یک حساب کاربری واتس آپ، یک لینک تماس برای افراد ارسال و پس از شروع به مصاحبه آنها را به رفتارهای خطرناک دعوت می کند.

خانواده ها باید ضمن پیشگیری از بروز استرس در فرزندان نسبت به نظارت بر استفاده آنها از پیام رسان ها اقدام کنند؛ با وجود هشدار پلیس فتا نسبت به عدم استفاده فرزندان از پیام رسان های خارجی ولی این کار بدون محدودیت در حال انجام است و مسائل ناشی از آن قابل پیش بینی بود.

مردم مسائل و موارد مشکوک در فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir بخش فوریت های سایبری اطلاع دهند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 517

به "ماجرای خودکشی دانش آموز اهوازی به دلیل چالش مومو از شایعه تا واقعیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای خودکشی دانش آموز اهوازی به دلیل چالش مومو از شایعه تا واقعیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید