فردا درباره کنکور تصمیم گیری می شود

به گزارش دوست داشتنی ها، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تصمیم گیری درباره برگزاری کنکور در نشست فردا با حضور مسوولان امر خبر داد.

فردا درباره کنکور تصمیم گیری می شود

به گزارش فارس، علیرضا منادی سفیدان پس از سرانجام نشست کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری که در محل صحن مجلس برگزار گشت، اظهار کرد: بر اساس مأموریتی که رئیس مجلس به کمیسیون آموزش محول کرد، نشستی فوق العاده با حضور وزرای علوم، ورزش و بهداشت برگزار گشت و موافقان و مخالفان برگزاری کنکور نگرانی های خود را مطرح کردند.

وی شرح داد: مخالفان برگزاری آزمون معتقد بودند، کنکور نباید در زمان فعلی برگزار شود، چرا که با پیک بیماری در پاییز برگزاری کنکور سخت تر خواهد شد.

منادی سفیدان یادآور شد: نمایندگان در نشست امروز تعهدات سنگینی را مبنی بر استفاده از ظرفیت های موجود کشور برای برگزاری بهتر کنکور با تراکم پایین تر تا یک پنجم آزمون دکترای از رئیس سازمان سنجش طلب کردند و خواستار توزیع پک های بهداشتی بین داوطلبان و افزایش ناظران برگزاری کنکور شدند.

وی شرح داد: همچنین وزیر ورزش و جوانان نیز اختصاص 8 هزار ورزشگاه برای برگزاری کنکور را به مسوولان برگزارکننده وعده داد تا آزمون به نحوه بهتری برگزار شود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس متذکر شد: با همه شرحات و تأکیدات دستگاه های اجرایی نمایندگان به شکل کامل قانع نشدند.

وی اضافه نمود: بر همین مبنا مقرر شد با پیشنهاد وزیر بهداشت جلسه ای با حضور موافقان و مخالفان، وزراء بهداشت و علوم و بنده نشستی تشکیل شود و بضاعت های اجرایی این آزمون مهم را ارزیابی کنیم که آیا امکان برگزاری کنکور در مقطع کنونی وجود دارد یا خیر.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس بیان داشت: برآورد شخصی بنده از نظر کمیسیون این است که تعداد اکثریت کمیسیون موافق برگزاری کنکور بودند با این حال تصمیم گیری نهایی در نشست فردا اتخاذ خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 404

به "فردا درباره کنکور تصمیم گیری می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فردا درباره کنکور تصمیم گیری می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید