دهان شویه ویروس کرونا را از بین می برد؟

به گزارش دوست داشتنی ها، هرچند این پژوهش در لوله آزمایش صورت گرفته، اما گامی مثبت و دلگرم کننده است. اکنون به آزمایشات بالینی نیازمندیم. باید ببینیم آیا می توان همان تاثیر دهان شویه ها بر کووید-19 را که در لوله آزمایش مشاهده کردیم، روی بیماران (مبتلا به ویروس کرونا) هم پیاده کنیم یا نه.

دهان شویه ویروس کرونا را از بین می برد؟

انتظار می رود نتایج این آزمایش اوایل سال 2021 منتشرشود

تحقیقات آزمایشگاهی نشان می دهد که استفاده از دهان شویه می تواند به عنوان راهی برای کشتن ویروس کرونا ظرف 30 ثانیه در میان عادات روزانه قرار گیرد.

نتایج مقدماتی پژوهش های دانشگاه کاردیف که هنوز از طرف دیگر کارشناسان تایید نشده است، حاکی از نشانه های مثبت از عملکرد دهان شویه هایی است که حاوی دست کم 0.07 درصد ماده کلرور سِتیل پیریدینیوم (سی پی سی) است که می تواند با ویروس مقابله کند.

دانشمندان این آزمایش را در آزمایشگاه دانشگاه با ایجاد شرایط مصنوعی محیط حلق و بینی انسان و استفاده از دهان شویه دِنتیل انجام دادند.

این پژوهش که عنوان آن تاثیر ویروسی ترکیبات دهان شویه علیه ویروس سارس- کوو- 2 در لوله آزمایش است، هنوز به تایید سایر دانشمندان نرسیده است، اما خود در تایید تحقیقات دیگری است که هفته گذشته به این نتیجه رسید که دهان شویه های حاوی سی پی سی در کاهش مقدار ویروس کووید موثرند.

قرار است گام بعدی، آزمایش های بالینی مرتبط با تاثیر دهان شویه ها در کاهش میزان ویروس کرونا در بزاق بیماران مبتلا در بیمارستان ولز در کاردیف باشد. انتظار می رود نتایج این آزمایش اوایل سال 2021 منتشرشود. دهان شویه دنتیل تنها دهان شویه ساخت بریتانیاست که در این پژوهش بالینی 12 هفته ای تحت نظارت پرفسور دیوید توماس از دانشگاه کاردیف استفاده شده است.

دکتر توماس گفت: هرچند این پژوهش در لوله آزمایش اجرا شده، اما گامی مثبت و دلگرم کننده است. اکنون به آزمایشات بالینی نیازمندیم. باید ببینیم آیا می توان همان تاثیر دهان شویه ها بر کووید-19 را که در لوله آزمایش مشاهده کردیم، روی بیماران (مبتلا به ویروس کرونا) هم پیاده کنیم یا نه. مشتاقانه در انتظار تکمیل آزمایشان بالینی در اوایل سال 2021 هستیم.

دکتر نیک کلِیدوُن، متخصص دهان و لثه، می گوید به اعتقاد او این تحقیقات بسیار باارزش است.

او می افزاید: اگر این نتایج خود را در آزمایشات بالینی دانشگاه کاردیف نشان دهد، دهان شویه های حاوی ماده سی پی سی مثل دنتیل می توانند به عنوان بخشی از عادات روزمره مردم از جمله شستن دست ها، حفظ فاصله اجتماعی و پوشیدن ماسک، چه در حال حاضر و چه در آینده مورد استفاده قرار گیرند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 564

به "دهان شویه ویروس کرونا را از بین می برد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دهان شویه ویروس کرونا را از بین می برد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید