دستمالچیان: تحرکات اخیر آمریکا در عراق برای فریب افکار عمومی این کشور است

به گزارش دوست داشتنی ها، یک دیپلمات پیشین کشورمان، با اشاره به تحرکات اخیر آمریکا در عراق اظهار کرد: در حال حاضر دولت آمریکا در پازل جنگ روانی خود در عراق سه هدف عمده را برای فریب افکار عمومی دنبال می کند.

دستمالچیان: تحرکات اخیر آمریکا در عراق برای فریب افکار عمومی این کشور است

احمد دستمالچیان، در گفت وگو با دوست داشتنی ها، در ارتباط با تحرکات اخیر نظامی آمریکا در عراق و برخی اظهارنظرها از سوی مقامات و رسانه ها این کشور مبنی بر احتمال انجام یک عملیات بزرگ از سوی این کشور علیه نیروهای حشد شعبی گفت: هدف اول آمریکایی ها از جابجایی نیروهای خود این است که با افکار عمومی مردم عراق روبرو نشوند چرا که مردم این کشور خواهان خروج هرچه زودتر نیروهای نظامی دولت واشنگتن از عراق هستند. از طرف دیگر آمریکایی ها نیروهای خود را به پایگاه های مجهزتر منتقل کرده اند تا این نیروها را متمرکز و جمع و جور کنند و اگر دچار ضرباتی شدند راحت تر بتوانند از خود دفاع کنند و کمتر آسیب ببینند.

این کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه در پی شیوع بحران گسترده کرونا در آمریکا و عدم مدیریت صحیح این موضوع از سوی ترامپ در حال حاضر این مسئله به چالش بزرگی برای رئیس جمهور آمریکا در آستانه انتخابات ریاست جمهوری تبدیل شده است و این موضوع می تواند بر نتایج انتخابات این کشور تاثیر بگذارد، شرح داد: به همین دلیل دولت واشنگتن برای انحراف افکار عمومی آمریکا به دنبال مطرح کردن یک بحران ثانوی با موضوع موضوع عراق در رسانه های این کشور است تا از فشار افکار عمومی مردم آمریکا در ارتباط با موضوع ویروس کرونا خارج شده و اجازه ندهد این ویروس و تبعات آن برنتایج انتخابات پیش رو در آمریکا تاثیر جدی بگذارد.

دستمالچیان در ادامه گفت: به نظر می رسد دولت آمریکا به دنبال این است که با فشار روانی کاندیدای مورد نظر خود برای نخست وزیری عراق را که به صورت غیرقانونی از سوی برهم صالح، رییس جمهور این کشور پیشنهاد شده است به نیروهای سیاسی در عراق از جمله مجلس این کشور تحمیل کند.

وی با تاکید بر اینکه تحرکات اخیر آمریکا در عراق در راستای یک عملیات روانی برای تحت تاثیر قرار دادن افکار عمومی است، ادامه داد: وقتی تمام دنیا از جمله خود مردم آمریکا درگیر کرونا هستند و از این ویروس زخم خورده اند و از طرف دیگر نیروهای نظامی آمریکا در داخل و خارج از این کشور به کرونا مبتلا شده اند، اظهارات مقامات آمریکایی برای انجام یک عملیات بزرگ در عراق مطابق با واقعیت های عقلی و نظامی نیست. البته ممکن است که آنها اقدام به انجام یک عملیات محدود و کوچک به مانند گذشته کنند ولی این موضوع نیز بر خلاف منافع آمریکایی هاست. چرا که افکار عمومی مردم عراق را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 153

به "دستمالچیان: تحرکات اخیر آمریکا در عراق برای فریب افکار عمومی این کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستمالچیان: تحرکات اخیر آمریکا در عراق برای فریب افکار عمومی این کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید