خبرنگاران گمرک اسلام قلعه با سرانجام اعتراضات، برای ورود کالاهای تجاری بازگشایی شد

به گزارش دوست داشتنی ها، کابل - خبرنگاران - سخنگوی استاندار هرات افغانستان روز شنبه اعلام نمود که با سفر هیأتی از کابل پایتخت به هرات و ملاقات با استاندار این ولایت و هیأت معترضان، اعتراضات یک هفته ای کامیدونداران سرانجام یافت و مرز گمرکی اسلام قلعه فعالیت های خود را از سر گرفته است.

خبرنگاران گمرک اسلام قلعه با سرانجام اعتراضات، برای ورود کالاهای تجاری بازگشایی شد

به گزارش خبرنگاران، جیلانی فرهاد امروز در گفت وگو با خبرنگاران گفت که معترضان در پی ملاقات و گفت وگو با هیأت مجلس، نماینده وزارت دارایی از کابل و دادن وعده به آنها برای یاری به آسیب دیدگان حادثه آتش سوزی اسلام قلعه، چادرهای تحصن خود را برچیدند و فرایند انتقال کالاها از این گمرک مرزی از سر گرفته شد.

وی گفت که طی هفته گذشته مرز اسلام قلعه با جمهوری اسلامی ایران و تورغندی با ترکمنستان توسط معترضان مسدود شده بود و فرایند واردات کالای بازرگانی متوقف و این شرایط بر قیمت کالا و مواد خوراکی بویژه در هرات اثر منفی گذاشته و حدود 30 درصد بر قمیت ها افزوده بود.

به گفته سخنگوی استاندار هرات، این هیأت دولتی، استاندار هرات و هیأت معترضان در این ملاقاتها تصمیم گرفتند که به فرایند رسیدگی به خواست رانندگان متضرر سرعت داده شود و خسارات آنها به وسیله وزارت دارایی افغانستان جبران شود.

این در حالی است که امروز شنبه نیز حدود 10 تانکر حامل گاز مایع در استان هرات پس سرایت آتش در یکی از آنها، در آتش سوخت اما آتش سوزی پس از 3 ساعت با کوشش نیروهای ارتش و آتش نشانی هرات متوقف شد.

آتش سوزی 25 بهمن ماه در گمرک اسلام قلعه هزاران کامیون، تانکر و خودرو را در کام خود فرو برده بود و خسارات ده ها میلیون دلاری را به بازرگانان و بخش خصوصی هرات در غرب افغانستان وارد کرد که بر فرایند تجارت در غرب این کشور نیز اثر منفی گذاشته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 831

به "خبرنگاران گمرک اسلام قلعه با سرانجام اعتراضات، برای ورود کالاهای تجاری بازگشایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران گمرک اسلام قلعه با سرانجام اعتراضات، برای ورود کالاهای تجاری بازگشایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید