خبرنگاران کرونا 80 هزار میلیارد ریال به ورزش کشور ضرر زده است

به گزارش دوست داشتنی ها، مشهد- خبرنگاران- معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت ورزش و جوانان گفت: از زمان شیوع کرونا تا به امروز 80 هزار میلیارد ریال در بخش ورزش متضرر شده ایم.

خبرنگاران کرونا 80 هزار میلیارد ریال به ورزش کشور ضرر زده است

جمشید تقی زاده عصر شنبه طی بازدید از ورزشگاه انقلاب نیشابور افزود: طی این مدت 28 هزار باشگاه ورزشی در کشور دچار ضرر شدند که به دنبال ارائه تسهیلات مناسب برای آن ها هستیم.

وی ادامه داد: پس از سالها لایحه اهداف و وظایف ورزش و جوانان توسط مجلس تصویب و مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفت و توسط رییس جمهوری به وزارت ورزش ابلاغ شد و ما نیز باید ظرف 6 ماه در بخش های مختلف آیین نامه های ابلاغی را تدوین کنیم.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت ورزش و جوانان گفت: یکی از موارد مهم این قانون نظارت وزارت ورزش و ادارات کل استانی به تمام امور ورزشی دستگاه ها و نهادهاست و رییس جمهوری به عنوان رییس شورای عالی ورزش و وزیر ورزش و جوانان نیز به عنوان دبیر آن خواهد بود.

وی افزود: لایحه نظام جامع باشگاه داری در حال جمع بندی است و تا 2 هفته آینده به دولت و سپس به مجلس ارائه خواهد شد که تصویب آن می تواند تحول شگرفی در ورزش کشور به وجود آورد چون مقدمات ورود بخش خصوصی به ورزش تعریف می شود.

تقی زاده ادامه داد: کشور بیش از هر زمان دیگری نیازمند نشاط، سرزندگی و عقلانیت است و کارکرد اصلی ورزش افزایش نشاط، شادابی و افزایش انگیزه در جامعه می باشد.

وی با بیان اینکه طرح جامع مجموعه ورزشی انقلاب نیشابور باید بر مبنای نیاز شهرستان و استان مصوب شود گفت: همزمان با احداث ساختمان جوانان در مجموعه انقلاب نیشابور باید بخشی هم به عنوان باغ جوانان در این مجموعه ساخته شود که یک طرح ماندگار در شرق کشور است و برای نخستین بار در ایران خواهد بود که حتی می تواند برای ازدواج جوانان هم مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی نیز گفت: اواخر سال 96 در 326 طرح نیمه تمام ورزشی از صفر تا 94 درصد پیشرفت داشتیم که برای تکمیل آن ها چهار هزار و 500 میلیون تومان اعتبار مورد نیاز بود در حالی که 230 میلیارد تومان اعتبار داشتیم.

حسن کریمی افزود: به همین دلیل تصمیم گرفتیم طرح های دارای پیشرفت بیش از 70 درصد را شروع کنیم و تنها طرحی که در کشور کمتر از این مقدار بود ورزشگاه انقلاب نیشابور بود که وزیر ورزش و جوانان در بازدیدشان بر اجرای این طرح تاکید کردند.

وی ادامه داد: از این طرح ها 80 مورد به اتمام رسیده یا تا سرانجام امسال به بهره برداری می رسد و برای ساخت مابقی حدود 30 هزار میلیارد ریال برمبنای اعتبار کارشناسی شده در سال 96 مورد نیاز است که رقم مورد نیاز فعلی بیشتر خواهد بود.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی با بیان اینکه ورزشگاه انقلاب نیشابور طی دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد گفت: در صورت اجرای پیست تارتان این مجموعه نیز همزمان به بهره برداری خواهد رسید در غیر این صورت قرار داد آن منعقد و سال آینده به بهره برداری می رسد و ادامه ساخت استخر این مجموعه هم که هم اکنون کمتر از 30 درصد پپیشرفت فیزیکی دارد سال آینده در دستور کار قرار خواهد گرفت.

مرکز شهرستان 400 هزار نفری نیشابور در 127 کیلومتری غرب مشهد قرار گرفته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 521

به "خبرنگاران کرونا 80 هزار میلیارد ریال به ورزش کشور ضرر زده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرونا 80 هزار میلیارد ریال به ورزش کشور ضرر زده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید