خبرنگاران دیدار های مردمی شهرداری اصفهان تا اطلاع بعدی تعطیل شد

به گزارش دوست داشتنی ها، اصفهان- خبرنگاران- رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: دیدار های مردمی در تمام بخش های شهرداری برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به دلیل تجمع تعداد زیادی از شهروندان در زمان این دیدار ها، تا اطلاع بعدی تعطیل شد.

خبرنگاران دیدار های مردمی شهرداری اصفهان تا اطلاع بعدی تعطیل شد

علیرضا نصراصفهانی عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار دوست داشتنی ها اضافه کرد: تمام مراکز شهری اصفهان از جمله کوه صفه، ناژوان، شهر رویاها و ... که جذب گردشگر و شهروندان را دارد نیز تا اطلاع بعدی تعطیل خواهد بود.

وی بیان کرد: مکاتباتی با استانداری مبنی بر اعلام آمادگی مدیریت شهری از جمله شورای شهر و شهرداری برای انجام هرگونه اقدام پیشگیرانه انجام شده و درخواست تشکیل جلسه مشترکی با حضور مدیران شهری و استاندار را مطرح نموده ایم.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان همچنین گفت: پیشنهادهایی به صورت مکتوب برای استاندار ارسال شده است که در این جلسه مشترک مورد آنالیز قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: اعضای کمیسیون بهداشت شورای اسلامی شهر همچنین جلسه مشترکی با مسوولان خدمات شهری شهرداری داشتند که جمع بندی تصمیمات اتخاذ شده در آن در قالب نامه به شهردار اصفهان ابلاغ شد تا دستورهای لازم را به متولیان امر که با شهروندان در ارتباط هستند، منعکس نمایند.

نصراصفهانی از جمله این موارد را گندزدایی سرویس های بهداشتی سطح شهر، ضدعفونی کردن ایستگاه های اتوبوس شهری و داخل اتوبوس ها و متروی اصفهان، تمیزسازی و ضدعفونی محوطه ها و وسایل بازی بچه ها، نیمکت ها و آبخوری های در سطح شهر بیان کرد.

وی تاکید نمود: در ورودی مراکز شهرداری مواد ضدعفونی نماینده در اختیار مراجعان قرار می گیرد و کارمندان شهرداری نیز به صورت منظم محیط کار و وسائل مورد احتیاج و رایانه های خود را ضدعفونی می نمایند.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: الزام ثبت اثر انگشت در سامانه حضور و غیاب کارکنان شهرداری نیز تا اطلاع بعدی برداشته شد زیرا سلامت کارمندان در اولویت نظم رفت و آمد واقع شده است.

وی اعتبارات مورد احتیاج برای تامین هزینه های ضدعفونی سازی و گندزدایی تمام مراکز و محوطه های عمومی شهری و سرویس های بهداشتی عمومی را احتیاجمند بعضی جابه جایی ها در بودجه شهرداری ذکر و توضیح داد: در زمان حاضر برای تامین اعتبارات مورد احتیاج در این زمینه، با مسئله ای روبرو نیستیم.

نصراصفهانی یادآورد شد: بخش هایی در بودجه شهرداری وجود دارد که می توان برای این موضوع از آن استفاده کرد و اگر هم احتیاج به بودجه های تکمیلی باشد در قالب لایحه ای تصویب و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی در باره کاهش نیروی انسانی اداره های شهر نیز گفت: کاهش نیروی انسانی اداره ها یکی از پیشنهادهای ارسالی ما به استانداری اصفهان بوده است.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان متذکر شد: ویروس کرونا در شهر وجود دارد و قابل کتمان نیست ولی باید با عقلانیت و تدبیر و آرامش برای مقابله و پیشگیری از شیوع آن اقدام و از هرگونه دلهره و استرس در این زمینه اجتناب کرد.

وی بالا بودن ایمنی بدن را یکی از راه های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا برشمرد و گفت: استرس، سیستم ایمنی بدن را ضعیف می نماید، بنابراین نباید ترس بی مورد از این ویروس داشت.

شیوع ویروس کرونا، اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از چین شروع شد و تا به امروز هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده و صدها نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

این بیماری، قابل پیشگیری است و با راهکارهای ساده می توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد.

مردم باید از تماس های غیرضروری و حضور در میان ازدحام جمعیت پرهیز نمایند، فاصله منطقی را با همه افراد(یک متر) رعایت نموده و روبوسی و دست دادن های غیرضروری را کنار بگذارند.

همچنین افرادی که علائم بیماری سرماخوردگی دارند، در منزل بمانند و بسرعت مراقبت های درمانی را به وسیله پزشکان در پیش بگیرند و با سایر افراد تماس نداشته باشند.

شُستن مُداوم دست ها با آب و صابون، یکی از بهترین راهکارها برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری است.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 52

به "خبرنگاران دیدار های مردمی شهرداری اصفهان تا اطلاع بعدی تعطیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دیدار های مردمی شهرداری اصفهان تا اطلاع بعدی تعطیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید