خبرنگاران معرفی 6 نامزد جایزه کتاب سال شعر به انتخاب خبرنگاران

به گزارش دوست داشتنی ها، تهران- خبرنگاران- 6 کتاب از مجموعه شعرهای منتشر شده در سال گذشته به عنوان نامزدهای دریافت تندیس جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب خبرنگاران در دوره پانزدهم، معرفی شدند.

خبرنگاران معرفی 6 نامزد جایزه کتاب سال شعر به انتخاب خبرنگاران

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی خبرنگاران دبیرخانه جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب خبرنگاران، نامزدهای پانزدهمین دوره خود را معرفی کرد.

این دفترهای شعر، عبارتند از:

بادها بر بستر کلمات می ­دوند - احمدرضا احمدی - کارگاه اتفاق

اینجا نیروی جاذبه کمتر است - رزا جمالی - مهر و دل

چرخ کاترین - زهرا زمان - مایا

من مهاجرم با فکرهایی که لهجه دارند - فخرالدین سعیدی - مهر و دل

وست وود - سینا سنجری - حکمت کلمه

چرخ زدن با دلتنگی - محمدباقر کلاهی اهری - آرادمان

پیش تر، این شاعران نیز در بخش ویژه شاعران بدون کتاب در دوره پانزدهم این جایزه معرفی شده بودند: آزاده باصولی، مهدیه رشیدی، سجاد ریاحی فارسانی، مهران عزیزی، مرتضی عنابستانی و زهرا گلابی ­زاده.

برگزیدگان این دو بخش به همراه بخش تجلیل از یک عمر دستاورد شعری که به یکی از پیشکسوتان عرصه شعر تعلق می­ گیرد، طبق روال معمول این جایزه، در واپسین روزهای پایانی سال معرفی خواهند شد.

جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب خبرنگاران، با دبیری علیرضا بهرامی و داوری جمعی از شاعر - روزنامه ­نگاران برگزار می ­گردد.

جایزه شعر خبرنگاران، رقابت ادبی سالانه است که به آثار انتشار یافته در زمینه شعر به زبان فارسی در ایران و دیگر کشورهای فارسی زبان اعطاء می گردد. جایزه شعر خبرنگاران که از آن به عنوان کتاب سال شعر خبرنگاران نیز یاد می گردد، پاییز سال 1384 توسط محمد هاشم اکبریانی نویسنده و روزنامه نگار بنیان گذاشته شد.

پانزدهمین دوره جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب خبرنگاران، همچون دوره های گذشته، در سه بخش کتاب سال، ویژه (شاعران بدون کتاب) و تجلیل (یک عمر فعالیت شعری)، با داوری جمعی از شاعران خبرنگار و فعال رسانه در حوزه فرهنگ و ادبیات، برگزار گردید.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 755

به "خبرنگاران معرفی 6 نامزد جایزه کتاب سال شعر به انتخاب خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معرفی 6 نامزد جایزه کتاب سال شعر به انتخاب خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید