خبرنگاران ایران و ژاپن بزرگترین قربانیان سلاح کشتار جمعی قرن بیستم هستند

به گزارش دوست داشتنی ها، تهران -خبرنگاران- دبیر ستاد حقوق بشر و معاون بین الملل قوه قضاییه با اشاره به این که دو ملت ایران و ژاپن بزرگ­ترین قربانیان سلاح کشتار جمعی در قرن بیستم هستند، گفت: هیروشیما و سردشت نماد شاخص جنایت آمریکا و اروپا علیه بشریتند.

خبرنگاران ایران و ژاپن بزرگترین قربانیان سلاح کشتار جمعی قرن بیستم هستند

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش روز شنبه خبرنگاران از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، علی باقری کنی، دبیر ستاد حقوق بشر و معاون بین الملل قوه قضاییه، در ملاقات با کازو توشی آیکاوا، سفیر ژاپن در ایران، حقوق بشر را ارزش مقدس انسانی خواند و گفت: غربی ­های مدعی حقوق بشر سیاه ­ترین کارنامه نقض حقوق ملت های دنیا را دارند و از این نظر با فاصله بسیار زیاد و دست­ نیافتنی رکورددار نقض حقوق بشر در طول تاریخ بشریتند.

وی در ادامه با اشاره به اراده جمهوری اسلامی ایران برای استیفای حقوق ملت ایران از دولت ­های ناقض حقوق ملت ایران به ­ویژه امریکا و اروپا، با دعوت از طرف ژاپنی برای پیوستن به ابتکار ایران در زمینه خلع سلاح کشتار جمعی گفت: تهران و توکیو می ­توانند با ایجاد نهضت دنیای خلع سلاح کشتار جمعی جبهه ­ای به وسعت همه انسان­ ها برای مقابله با سازندگان، تولیدکنندگان، فروشندگان و استفاده­ کنندگان از سلاح ­های کشتار جمعی به وجود بیاورند که نتیجه آن اهدای صلح و امنیت به دنیایان است.

باقری کنی با اعلام آمادگی برای هم­ اندیشی و همکاری با طرف ژاپنی برای ایجاد این نهضت دنیای، اضافه کرد: تفاوت نهضت دنیای خلع سلاح کشتار جمعی با کنوانسیون ­های بین­ المللی مشابه آن است که برخلاف معاهدات بین­ المللی در زمینه خلع سلاح که عمدتاً قدرت ­های عظیم را از شمول خلع سلاح مستثنی می ­کند، نهضت دنیای خلع سلاح کشتار جمعی فراگیر، همه­ جانبه و استثناناپذیر است.

معاون بین الملل قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود به مسائل ایرانی ­ها در زندان های ژاپن اشاره نمود و از سفیر ژاپن خواست برای بهبود شرایط این دسته از زندانیان و زمینه سازی برای انتقال آنان به ایران تدابیر لازم اتخاذ گردد.

دبیر ستاد حقوق بشر آمادگی کامل ایران را برای مصاحبه و همکاری در عرصه ­های گوناگون حقوق بشری با طرف ژاپنی گفت و اضافه کرد: ایران حقوق بشر را از دریچه سیاسی نمی ­نگرد، لذا از هرگونه ابتکاری به ارتقای شرایط حقوق بشر در دنیا یاری کند، استقبال می ­کند.

کازو توشی آیکاوا سفیر ژاپن نیز در این ملاقات با اشاره به قدمت مناسبات دوجانبه با ایران و با بیان این که رویکرد ژاپن در مسائل حقوق بشری همکاری و مصاحبه است، توضیح داد: استمرار مصاحبههای حقوق بشری در دستور کار است.

وی در ادامه تأکید کرد: مسائل زندانیان ایرانی در ژاپن را پیگیری می­ کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 846

به "خبرنگاران ایران و ژاپن بزرگترین قربانیان سلاح کشتار جمعی قرن بیستم هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ایران و ژاپن بزرگترین قربانیان سلاح کشتار جمعی قرن بیستم هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید