خبرنگاران اختصاص70 میلیارد تومان برای روکش آسفالت و لکه گیری راههای گیلان

به گزارش دوست داشتنی ها، رشت - خبرنگاران- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از اختصاص 70 میلیارد تومان برای روکش آسفالت و لگه گیری راه های گیلان اطلاع داد.

خبرنگاران اختصاص70 میلیارد تومان برای روکش آسفالت و لکه گیری راههای گیلان

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

فریبرز مرادی روز آدینه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت:روکش آسفالت به شیوه جدید میکروسرفیسینگ برای حفاظت رویه های آسفالت و روکش با دوام انجام می گردد.

وی اضافه کرد: مطالعات برای اجرای این روش در راههای شرق و جنوب در استان اجرا شده و در حال انتخاب پیمانکار هستیم که در فاز اول 50 کیلومتر برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است.

وی در تشریح مزایای این روش اضافه کرد: میکروسرفیسینگ به عنوان یک روش برای حفاظت رویه های آسفالتی و اقدامی پیشگیرانه شناخته می گردد و یک لایه ترمیمی حفاظتی است که در این روش آسفالت بصورت لایه ای نازک و محافظ بر روی سطح راه اجرا می گردد.

به گفته وی؛ بدلیل کیفیت و دوام زیاد این روش آسفالت از عمر مفید بیشتری نسبت به دیگر روکش های حفاظتی برخوردار است؛ ضمن آنکه سرعت بالای اجرای این نوع روکش سبب می گردد خطرات و مسائل ناشی از عبور ترافیک و به خطر افتادن ایمنی استفاده کنندگان از راه به حداقل میزان خود کاهش یابد و به دلیل ضخامت کم آن پس از اجرا احتیاج به ترمیم شانه ها و یا تعویض جداول حاشیه خیابان نیست و پس از حدود یک ساعت بعد از اجرا قابلیت عبور ترافیک از روی آن وجود دارد.

وی همچنین با اشاره به اختصاص70 میلیارد تومان برای روکش آسفالت و لکه گیری در راههای استان برای سال جاری اشاره و اظهار کرد:طرح های مختلفی در قالب روکش و بهینه سازی آسفالت در استان اجرا می گردد ؛ ضمن آنکه آسفالت راهای روستایی(طرح ابرار) توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در استان حدود 30 کیلومتر یا در حال انجام و یاد در حال انعقاد قرار داد هستیم .

گیلان دارای بیش از 11 هزار و 167 کیلومتر راه است که از این میزان حدود 69 کیلومتر آزادراه ، حدود 487 کیلومتر بزرگراه ، بیش از 301 کیلومتر راه اصلی ، یکهزار و 55 کیلومتر راه فرعی و 9 هزار و 255 کیلومتر راه روستایی است.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 549

به "خبرنگاران اختصاص70 میلیارد تومان برای روکش آسفالت و لکه گیری راههای گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اختصاص70 میلیارد تومان برای روکش آسفالت و لکه گیری راههای گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید