جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی کجا می رود؟

به گزارش دوست داشتنی ها، در حالی که پیش از این مدیر کل بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرده بود که با توجه به آسیب دیدن جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی مقصد نخست برای خواندن آن اوکراین و مقصد دوم فرانسه است. سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در این باره گفت: در حال حاضر بررسی این سانحه در ایران ادامه دارد و درباره مقصد جعبه سیاه اطلاعات جدیدی وجود ندارد.

جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی کجا می رود؟

به گزارش خبرنگاران، در پی سقوط هواپیمای 800-737 اوکراینی در حوالی تهران که صبح چهارشنبه دو هفته گذشته (18 دی ماه امسال) با شلیک اشتباه پدافند رخ داد، فرایند بررسی این سانحه و زوایای آن تغییر کرد و حسن رضایی فر -مدیر کل بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری- گفته بود با توجه به این که هر دو جعبه سیاه این هواپیما آسیب دیده و قابل بازسازی و خواندن در کشور نیست و اوکراین از ما برای انجام این کار دعوت کرده است مقصد نخست برای بازسازی و خواندن جعبه سیاه این هواپیمای، اوکراین بوده و اگر نتایج تحقیقات و ارزیابی ها این باشد که اوکراین نمی تواند این کار را انجام دهد، مقصد نهایی ما فرانسه است.

این اظهارات در حالی مطرح شده بود که رضا جعفرزاده -سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری- در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره این که سرنوشت جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی چه می شود و مقصد نهایی آن کجاست، می گوید: در این زمینه فعلا اطلاعات جدیدی ندارم. وی البته درباره فرایند بررسی سانحه مذکور، اینگونه توضیح داد: بررسی سانحه توسط سازمان هواپیمایی کشوری و کارشناسان اوکراینی و کانادایی همچنان در ایران ادامه دارد و همه بررسی ها براساس قوانین و مقررات حاکم بر ایکائو انجام می شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در مورد این که آیا کارشناسان دیگر کشورها نیز برای بررسی این سانحه به ایران خواهند آمد یا این که همه کارشناسان با هم به کشور ثالثی که می خواهید جعبه سیاه بازسازی کرده و آن را بخوانید خواهند رفت، ادامه داد: نمایندگانی که از نظر قانونی در کشور ما می توانند برای بررسی سانحه حضور داشته باشند از جمله کشور بهره بردار، طراح، سازنده و کشورهایی که شهفرایندان شان را در این سانحه از دست دادند، دعوت شده اند و اگر تیم کارشناسی یکی از این کشورها مانند کانادا و اوکراین به صورت قطعی گفت که می خواهد به ایران برای بررسی سانحه بیاید آن را حتما اعلام خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: زمان دقیق معین شدن نتایح بررسی ها و انتشار گزارش نهایی معین نیست چرا که در کنار سرعت دقت نیز برای ما اهمیت بالایی دارد و در این بررسی ها پارامترهای بسیاری دخیل هستند که باید آن را بررسی کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 122

به "جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی کجا می رود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی کجا می رود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید