توصیه های ایمنی در سفر ، چگونه در سفر از خود محافظت کنید؟!

به گزارش دوست داشتنی ها، اسقف اعظم کاتولیک سنت آگوستین در قرن پنجم میلادی گفته است: دنیا یک کتاب است و کسانی که سفر نمی نمایند، تنها یک صفحه از این کتاب را می خوانند. اگر این گفته درست باشد و سفر یک رمان محسوب گردد، یکی از مهم ترین فصل های آن که می بایست حتما بخوانید فصلیست به نام چگونه در طول سفر از خود محافظت کنید. مقصد شما هر جا که باشد به یاد داشته باشید هر کاری که در طول مسافرت خود انجام می دهید، از چگونه راه رفتن در خیابان تا جایی که چمدانتان را زمین می گذارید، می تواند روی سلامتی و تندرستی شما تاثیر گذار باشد. قبل از این که اقدام به ماجراجویی کنید، برای این که از خطرات دور باشید، آماده سازی ایمنی را از خانه آغاز کنید. برای این کار فقط کافیست تکنیک های قضاوت صحیح و استفاده از عقل و درایت را به یاد بیاورید. پس برای دانستن توصیه های ایمنی در سفر با خبرنگاران همراه باشید.

توصیه های ایمنی در سفر ، چگونه در سفر از خود محافظت کنید؟!

نکته اول: محافظت در برابر اعمال مجرمانه

1) وقتی به آنسوی آب ها سفر می کنید، لباس های خود را به دقت انتخاب کنید.

به وسیله مشاوره با آژانس های مسافرتی یا دفاتر جهانگردی مقصد، بیاموزید که چگونه لباس هایتان را با لباس های مردم آن منطقه هماهنگ کنید. این کارشناسان می توانند اطلاعاتی در خصوص هنجارهای فرهنگی آن منطقه و انواع لباس هایی که باید همراه داشته باشید در اختیار شما بگذارند. لباس های راحتی که مردم آن منطقه می پسندند انتخاب کنید. برای مثال، آیتم هایی مانند لباس های خاکی رنگ، دامن های نخی موقر و صندل، در آب و هوای معتدل تابستانی سرتاسر اروپا دیده می شوند. اگر به کشورهای خارجی سفر می کنید، از پوشیدن چیزهایی مانند کفش های ورزشی سفید خودداری کنید. بعلاوه لباس هایی که با پرچم کشورهای غربی تزئین شده باشند و به دزدان نشان بدهند که شما از مردم محلی نیستید و به همراه خود ارز دارید.

2) پول خود را در جاهای مختلف لباس های خود جاسازی کنید.

علاوه بر داشتن یک کیف پول در جیبتان، بهتر است پولتان را در یک کیف کمری مسافرتی یا یک پاکت نامه جاسازی شده دور کمرتان، دور مچ پایتان یا لباس زیرتان قرار دهید. این کار حداقل باعث می گردد که در صورتی که به شما دستبرد زدند و قسمتی از پول شما را دزدیدند، پول اضافی برای استفاده داشته باشید.

3) ایمنی خود را با مسافرت گروهی تضمین کنید.

چه زن باشید و چه مرد، می توانید با سفر کردن در گروه، از در معرض اعمال مجرمانه قرار گرفتن خودداری و ایمنی خود را تضمین کنید.

4) وقتی شب ها بیرون می روید، در جاهای روشن گردش کنید.

در صورت پیش آمدن موارد اضطراری در پی جاهای امن بگردید. اگر گمان می کنید کسی در حال تعقیب شماست در پی نزدیک ترین کافه، پمپ بنزین یا جاهای دیگری که جمعیت در آنها حضور دارد بگردید. اگر نمی توانید به سرعت یک مکان امن پیدا کنید به سرعت به میانه خیابان بروید و از آنجا ادامه مسیرتان را بپیمایید تا یک جای امن پیدا کنید.

5) وقتی با فروشنده ها و هنرمندهای خیابانی صحبت می کنید محتاط و گوش به زنگ باشید.

مراقب محیطی که در آن هستید و اشخاصی که در مجاورت شما قرار دارند باشید. هنرمند خیابانی که مشغول تماشای هنرش هستید، ممکن است یک همدست مجرم داشته باشد که اقدام به سرقت کیف پول شما کند. اجازه ندهید هنرمندان خیابانی یا رهگذران به شما نزدیک شوند.

6) مراقب افراد مشکوکی که متوجه حضور و قصدشان هستید باشید.

اگر مجرم ها بدانند که شما متوجه حرکتشان هستید، احتمال کمی وجود دارد که به شما آسیبی برسانند. زمانی که به یک کشور غربی سفر می کنید به چشمان آن فرد مشکوک نگاه کنید. تماس چشمی در جوامع غربی قابل قبول به شمار می آید. زمانی که در یک کشور شرقی سفر می کنید، عینک دودی تیره به چشم بزنید. در نتیجه مجرم ها نمی توانند حدس بزنند که شما حرکات آنها را زیر نظر گرفته اید. از برقراری تماس مستقیم چشمی در کشورهای شرقی خودداری کنید. زیرا در بیشتر جوامع شرقی، این کار گستاخانه و توهین آمیز به شمار می رود. هرگز پیرزن یا بیزنس من خوش تیپی که کنارتان نشسته است دست کم نگیرید، زیرا ممکن است یک همدست مجرم داشته باشند که جهانگرد ها را هدف قرار داده است. حتما توصیه های ایمنی در سفر را جدی بگیرید تا مشکل پیش نیایید.

نکته دوم: محافظت در برابر تهدیدات طبیعی

1) اتاق هتل را چک کنید که ساس نداشته باشد.

هرگز تصور نکنید که یک هتل گران قیمت آلوده به حشرات نخواهد بود. ساس ها در همه جای جهان در شهرهای بزرگ و شهر های کوچک یافت می شوند.

تشک، بالا و اطراف تختخواب خود را چک کنید و ببینید آیا لکه های ریز قرمز رنگ (فضله حشراتی مانند ساس) روی تشک یا ملافه ها وجود دارند یا خیر. 2) اگر سفر بین المللی در پیش دارید، واکس بزنید.

وقتی به هتل می رسید در صورتی که لباس هایتان را از چمدان در می آورید، آنها را در کیسه های نایلونی محافظ قرار دهید. از آنجایی که حشراتی مانند ساس می توانند کمدها و دیوارها را هم آلوده نمایند، بهتر است چمدان خود را اصلا باز نکنید.

2) اگر سفر بین المللی در پیش دارید، واکس بزنید.

تحقیق کنید چه نوع واکسن هایی برای رفتن به کشورهایی که قرار است بازدید کنید لازم هستند یا توصیه می شوند. حداقل دو ماه قبل از سفر با کلینیک پزشکی خود تماس بگیرید تا اگر قانون خاصی برای استفاده پیشاپیش از واکسن وجود دارد از آن آگاه شوید.

3) مراقب باشید چه می خورید.

در کشورهایی که از نظر بهداشتی قوانین قابل اطمینانی ندارند از خوردن گوشت و ماهی خام خودداری کنید.

4) کپی یا اسکن پاسپورت و سایر مدارک خود را حتما همراه داشته باشید.

کپی مدارک زمانی که هتل دچار یک ضایعه طبیعی گردد یا دزدان چمدان های شما را بدزدند به کارتان می آید. از یکی از آشنایان یا دوستان در شهر خودتان بخواهید کپی مدارک شما را داشته باشند تا اگر شما کپی مدارک خود را از دست دادید، بتوانید از آنها درخواست کنید برایتان ارسال نمایند.

5) به گزارش های هواشناسی توجه کنید.

تحقیق کنید که هواشناسان چه نوع هوایی برای مقصد شما پیش بینی نموده اند. اگر شرایط بد هوایی برای آینده نزدیک پیش بینی شده است، از مردم محلی در خصوص جاهای ایمن تر سوال کنید. حتما توصیه های ایمنی در سفر را رعایت کنید تا سفر خوبی در پیش داشته باشید.

منبع: همگردی
انتشار: 19 دی 1401 بروزرسانی: 19 دی 1401 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 1431

به "توصیه های ایمنی در سفر ، چگونه در سفر از خود محافظت کنید؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های ایمنی در سفر ، چگونه در سفر از خود محافظت کنید؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید