بورل: ایران آماده بازگشت به تعهدات کامل بر اساس برجام است

به گزارش دوست داشتنی ها، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: تاسیسات هسته ای ایران بیشتر از همه کشور های جهان تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی هسته ای واقع شده است.

بورل: ایران آماده بازگشت به تعهدات کامل بر اساس برجام است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جوسپ بورل گفت: ایران آماده بازگشت به تعهدات کامل خود بر اساس توافق هسته ای است.

وی بدون اشاره به اینکه آمریکا با خروج غیرقانونی از برجام و زیر پا گذاشتن تعهداتش، این توافق بین المللی را با مشکل روبرو کرد، گفت:در صورت پایبندی واشنگتن به بخش اقتصادی توافق هسته ای ایران آماده است به تعهداتش وفادار بماند.

بورل گفت: به هر میزان که دستیابی به توافق به تاخیر افتد به همان میزان نیز فرصت مبدل شدن ایران به یک قدرت هسته ای افزایش خواهد یافت و توافق هسته ای تنها راه عدم تحقق این امر به شمار می رود.

ساعتی پیش رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در نشست خبری از تمدید تفاهم درباره تداوم بازرسی و راستی آزمایی آژانس درخصوص برنامه هسته ای صلح آمیز جمهوری اسلامی به مدت یک ماه دیگر (تا سوم تیر ماه) خبر داد.

گروسی در ابتدای نشست بابت تاخیر برگزاری جلسه که قرار بود دیروز برگزار شود عذرخواهی کرد و اضافه کرد طی مذاکرات مفصلی که امروز با علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی داشته دو طرف درباره تفاهمی که اسفند ماه گذشته حاصل شد به توافق هایی رسیده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 890

به "بورل: ایران آماده بازگشت به تعهدات کامل بر اساس برجام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورل: ایران آماده بازگشت به تعهدات کامل بر اساس برجام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید