بانک مرکزی تمهیدات ضروری برای کاهش مراجعات حضوری مردم به شعب بانکی را ابلاغ کرد

به گزارش دوست داشتنی ها، با توجه به شرایط خاص بهداشتی و در راستای مدیریت، کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، اقدامات لازم برای تسهیل استفاده شهروندان از درگاه های غیرحضوری و کاهش مراجعات حضوری مردم به شعب و دستگاه های خودپرداز، از سوی بانک مرکزی به صورت موقت پیش بینی و به شبکه بانکی ابلاغ شد.

بانک مرکزی تمهیدات ضروری برای کاهش مراجعات حضوری مردم به شعب بانکی را ابلاغ کرد

این اقدامات به توضیح زیر است:

1. سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت (شتابی و درون بانکی) به وسیله درگاه های اینترنتی و خودپردازها از مبلغ سی میلیون ریال در هر شبانه روز از مبدا هر کارت به پنجاه میلیون ریال افزایش یابد. گفتنی است میزان کارمزد انتقال وجه بیش از سی میلیون ریال برابر با کارمزد انتقال وجه سی میلیون ریالی است.

2. سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت به وسیله پرداخت سازها از ده میلیون ریال به سی میلیون ریال با حصول اطمینان از انطباق شماره ملی دارنده کارت و شماره ملی دارنده سیم کارت انجام دهنده تراکنش قابل افزایش است. با توجه به خطرات ناشی از سوء استفاده های احتمالی در صورت عدم اعمال کنترل فوق، افزایش سقف انتقال وجه مجاز نیست.

3. امکان تمدید تاریخ انقضاء کارت های بانکی بدون احتیاج به مراجعه حضوری مشتری به مدت سه ماه از تاریخ انقضاء بلامانع است. لازم است اقدامات لازم برای احراز هویت غیرحضوری و اطلاع رسانی به مشتریان صورت پذیرد.

4. طبق روال سال های گذشته و به منظور کاهش مراجعات مردم به شعب و دستگاه های خودپرداز افزایش سقف برداشت نقدی درون بانکی از دو میلیون ریال به پنج میلیون ریال بلامانع است. گفتنی است این اقدام در راستای کاهش مراجعه مشتریان به شعبه صورت می گیرد و علی رغم ایجاد امکان فوق لازم است اطلاع رسانی مناسب در راستای کاهش استفاده از اسکناس به مشتریان صورت پذیرد.

5. تعداد کوشش های متوالی ناموفق رمز دوم درهر شبانه روز به توضیح دستورالعمل پیوست به پنج بار افزایش یابد.

شایان ذکر است رعایت مفاد این بخشنامه تا اطلاع ثانوی لازم الاجرا بوده و بازگشت به شرایط عادی با ابلاغ این بانک صورت خواهد پذیرفت.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 29 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 63

به "بانک مرکزی تمهیدات ضروری برای کاهش مراجعات حضوری مردم به شعب بانکی را ابلاغ کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک مرکزی تمهیدات ضروری برای کاهش مراجعات حضوری مردم به شعب بانکی را ابلاغ کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید