بیشتر هنرمندان تئاتر این روز ها بیکارند، با وحشت سریال بازی می کنم!

به گزارش دوست داشتنی ها، عزت الله مهرآوران معتقد است تئاتر کار کردن در شرایط کرونایی بسیار سخت شده و هنرمندان تئاتر در شرایط دردناکی به سر می برند و بیشتر بیکار هستند.

بیشتر هنرمندان تئاتر این روز ها بیکارند، با وحشت سریال بازی می کنم!

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، عزت الله مهرآوران از چهره های با سابقه نمایشنامه نویسی، بازیگر و کارگردان تئاتر است که طی سال های متمادی فعالیت خود در این عرصه آثار متعددی از جمله مال کنون، هنرپیشه هملت، مکبث روئین تن، تقدیر نفرین شده لیدی مکبث، خطر مجسمه عبید جدی است، ژولیت مجنون، رکاب و تخت و الماس را در کارنامه نویسندگی، بازیگری و کارگردانی خود به ثبت رسانده است.

مهرآوران مدت هاست که قصد کارگردانی و به صحنه بردن نمایشی جدید را دارد که متأسفانه به دلیل شرایط کرونایی ایجاد شده، این امر برایش میسر نشده و بیشتر در پروژه های تصویری به ایفای نقش می پردازد.

عزت الله مهرآوران درباره برنامه ریزی خود برای اجرای اثری نمایشی گفت: دلم می خواهد که اثری را روی صحنه ببرم ولی نمی گردد زیرا در حال حاضر کار تئاتر کردن نه به نفع خود هنرمند و گروه است و نه به نفع مخاطب.

وی متذکر شد: هیچ امکانی در تئاتر وجود ندارد که بتوان در پناه آن به اجرای یک اثر نمایشی پرداخت. در چنین شرایطی که کرونا به وجود آورده، گروه هایی که قصد اجرا در سالن های خصوصی را داشته باشند باید حداقل برای هر اجرا یک میلیون و 500 هزار تومان به عنوان هزینه سالن بپردازند که شرایط را برای گروه ها سخت تر می نماید.

این هنرمند تئاتر معتقد است اداره کل هنرهای نمایشی در شرایط سخت کنونی می تواند با گروه های تئاتری قراردادی منعقد کند که بر اساس آن دستمزدی برای عوامل و بازیگران گروه ها در نظر گرفته گردد و تضمینی اقتصادی ارائه دهد تا گروه ها حداقل با دغدغه کمتری به فراوری و اجرای تئاتر در این شرایط بپردازند.

مهرآوران با بیان اینکه در شرایط کنونی تأمین هزینه های فراوری و اجرای یک اثر نمایشی توسط گروه بسیار سخت و دردناک است، تأکید کرد: متأسفانه بیشتر تئاتری ها در حال حاضر بیکار هستند و در شرایط سخت و دردناکی به سر می برند.

بازیگر مجموعه های تلویزیونی چون لیسانسه ها، فوق لیسانسه ها و سریال خانگی می خواهم زنده بمانم درباره شرایطی که کرونا برای ایفای نقش بازیگران در مجموعه های تصویری رقم زده هم توضیح داد: با وحشت جلوی دوربین فیلمبرداری می رویم زیرا به دلیل داشتن گریم نباید از ماسک استفاده کنیم.

مهرآوران در انتها سخنان خود گفت: ویروس کرونا وارد زندگی ما شد و هنوز هیچکس نتوانسته تدبیری برای آن بیاندیشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 839

به "بیشتر هنرمندان تئاتر این روز ها بیکارند، با وحشت سریال بازی می کنم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشتر هنرمندان تئاتر این روز ها بیکارند، با وحشت سریال بازی می کنم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید