استان تهران درصدر آمار مبتلایان به کرونا در کشور واقع شده است

به گزارش دوست داشتنی ها، فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلان شهر تهران با بیان اینکه آثار مرگ و میر حضور مردم در شهر یک ماه دیگر مشاهده خواهد شد،گفت: بیشترین تعداد مبتلایان مربوط به استان تهران است.

استان تهران درصدر آمار مبتلایان به کرونا در کشور واقع شده است

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دوست داشتنی ها علیرضا زالی، فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به آخرین آمار مراجعان کرونایی به مراکز درمانی در تهران، گفت: امروز 327 بیمار کرونایی جدید در بخش های عادی و 72 بیمار جدید در بخش های ویژه بیمارستان های مستقر در تهران عظیم پذیرش و بستری شدند.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران از ترخیص 598 بیمار از مجموع ناوگان بیمارستان های مستقر در تهران عظیم اطلاع داد.

به گفته وی متأسفانه بیشترین آمار مراجعان، میزان ابتلا، میزان بستری، بیماران بدحال و اشغال تخت های مراقبت ویژه در کل کشور به استان تهران اختصاص دارد و آمار فوتی ها نیز متأثر از همین موضوع است.

زالی با اشاره به آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در تهران در 48 ساعت گذشته، گفت: بیمارانی که در 48 ساعت اخیر فوت شدند حدود 3-2 هفته از آغاز علایم بالینی آنها گذشته بود و عمدتاً در بخش های مراقبت های ویژه بستری بودند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلان شهر تهران اضافه نمود: بدیهی است که بیماران بدحال یا بستری شده در بخش مراقبت های ویژه در خطر بیشتری قرار دارند؛ زیرا بیماری در آنها از شدت بالاتری برخوردار است.

زالی اعلام نمود: حضور غیر ضروری در سطح شهر، تجمعات وافزایش بار ترافیکی، تغییرات در ساختار حضور افراد و بالارفتن چگالی حضور افراد؛ امروز و فردا آثار خود را نشان نخواهد داد بلکه آثار آن در مورد مرگ و میر حداقل یک ماه بعد مشاهده خواهد شد.

وی تأکید کرد: اگر امروز تغییراتی در خوشه های جمعیتی در شهر تهران اتفاق بیفتد اثر آن بر الگوی مرگ و میر حدود یک ماه بعد تعیین می گردد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلان شهر تهران توضیح داد: مجدداً تأکید می کنم مهم ترین عاملی که می تواند منجر به افزایش مرگ و میر و افزایش آمار مبتلایان گردد، همین بحث حضور در سطح شهر است.

وی با اشاره به تغییر الگوی بیماران بستری در تهران، گفت: در روزهای اخیر بیماران بدحال تری در بیمارستان ها بستری می شوند که دارای علایم بالینی شدیدتری هستند و این امر خود دلیلی بر تغییر آمار فوتی هاست.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران به همشهریان توصیه کرد: با ماندن در خانه و اجتناب از سفرهای غیر ضروری بستر مناسبی را برای قطع زنجیره انتقال بیماری فراهم نمایند.

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 20 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestlike.ir شناسه مطلب: 180

به "استان تهران درصدر آمار مبتلایان به کرونا در کشور واقع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استان تهران درصدر آمار مبتلایان به کرونا در کشور واقع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید